Magyar foci

Óriási blama: Szombathelyen kapott ki a Debrecen

A mérkőzés hőse a szlovák Branislav Fodrek volt, aki két remekbeszabott gólja mellett egy büntetőt is kiharcolt a szombathelyi csapatnak.

Nem volt könnyű helyzetben a találkozó előtt Aczél Zoltán, a hazaiak trénere, aki Kenesei Krisztián személyében csapata idei legeredményesebb támadóját veszítette el az előző fordulóban. Hiányérzete azonban csak néhány percig lehetett, hiszen a Keneseit helyettesítő Branislav Fodrek már a harmadik percben előnyhöz juttatta a Haladást. A szlovák légiós a 16-os környékéről végezhetett el egy szabadrúgást, majd a kapu közepébe bombázta a labdát (1-0). A gól után átvette a kezdeményezést a Loki, de mezőnyfölényével semmire sem jutott a szervezetten védekező hazaiakkal szemben. A Hali viszont a támadásokról sem mondott le, a 22. percben egy tetszetős kombináció végén Oross jutott el lövőhelyzetig, de Malinauskas hárított. A vendégek Czvitkovics révén jutottak el a félidő legnagyobb lehetőségéig: a válogatott középpályás centikkel gurított a jobb kapufa mellé. Túloldalon azonban utat talált a labda a kapuba, Fodrek 22 méterről, zseniális mozdulattal duplázott a pihenő előtt (2-0).

A kétgólos előnytől fellelkesült Haladás a folytatásban sem adta alább, előbb Nagy Gábor, majd Oross próbálkozásánál kellett közbelépnie Malinauskasnak. A 71. percben éppen a litván kapus hibázott nagyot, miután elhúzta a gólhelyzetben lévő Fodrek lábát, Kassai pedig tizenegyest ítélt. A megítélt büntetőt Tóth Péter hajtotta végre, aki a kapu közepébe helyezett (3-0). A Debrecen próbálkozott még a szépítéssel, de végül helyzetük sem volt hozzá, így több gól már nem született, a Haladás megérdemelten tartotta otthon a három pontot.