Magyar foci

Orban-dupla, nem bakuzott a magyar válogatott – összefoglaló

A magyar válogatott a legutóbbi találkozóján 2-1-re legyőzte a vb ezüstérmes Horvátország együttesét, míg Azerbajdzsán gárdája ugyancsak déli szomszédaink ellen játszotta első találkozóját, ahol 2-1-es vereséget szenvedett.
A találkozót a holland játékvezető Kevin Blom vezette.
A magyar válogatott kezdett, az első percben Szalai ellen szabálytalankodtak az azeriek, Dzsudzsák jócskán kapu fölé lőtt egy labdát.
A magyar válogatott mezőnyfölényben játszott az első negyedóra után, de helyzetet még nem tudott kialakítani.

De ami késik…
A 18. percben aztán megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Egy szabadrúgást követően Willi Orban közeli fejesével vezetett Magyarország (0-1).
A magyar válogatott továbbra is fölényben maradt, 5 perccel a gól után Dzsudzsák lövését védte az azeri kapus.
Fél óra elteltével továbbra is a magyar csapat dominált.
A 37. percben egy azeri szabadrúgás, az égbe egyenesen.  Négy perccel később Kleinheisler lőtt az ellenfél kapuja fölé.
A találkozón 0-1-es magyar vezetéssel fordultak a felek.
""
Fotó: MLSZ Facebook

A második félidő első percében egy magyar támadás után Kleinheisler lőtt a kapu mellé.
Az 50. percben Dzsudzsák szabadrúgását hárította Agayev kapus. A szöglet után Kleinheisler újabb lövését kellett védenie az azeri kapusnak.
Az első 5 perc után a magyar válogatott egyértelműen el akarta dönteni a találkozót.
Az 52. percben megszerezte második gólját a magyar válogatott. Dzsudzsák szöglete után Baráth lövését védi Agayev, a kipattanót Willi Orban lőtte a kapuba, közvetlen közelről. (0-2).

Az 59. percben Dzsudzsák szabadrúgása csattant a kapufán.
A 68. percben szépített az azeri válogatott. Egy gyönyörű támadást követően Ramazanov lövését bravúrral védte Gulácsi, a kipattanót, azonban Emrelin lőtte be, a kapuba. (1-2)
Egy perccel később jött a válasz. Dzsudzsák majd Kleinheisler összjátékából a csereként beállt debütáló Holman Dávid lőtt az azeriek kapujába. (1-3) .
A 79. percben Dzsudzsák és Szalai játszott össze egymással a tizenhatoson kívül, előbbi lőtte el a labdát, azonban Agayev kapuja fölé szállt.
A 88. percben a holland játékvezető reklamálásért elküldte Marco Rossi szövetségi kapitányt a padról.

A magyar válogatott magabiztosan nyert Azerbajdzsánban, így nyugodtan készülhet a keddi Wales elleni találkozóra.