KosárlabdaParis 2024

Önkosarat akart véteni az olimpiai kvótáért, de elhibázta a „ziccert”

Kép forrása: Levan Verdzeuli/Getty Images)

Szürreális jelenetsorozat zajlott le a 2024-es párizsi olimpiai játékok férfi kosárlabda-selejtezőcsoportjában, amikor kétpontos hátrányban a georgiai center gondolt egy merészet.

Július első hetében 12 nemzet küzd majd meg a férfi kosárlabda olimpiai kvótákért, négy helyszínen, három fős csoportokra bontva. Az „alapszakasz” hármasainak első két helyezettje jutott a Play Off elődöntőjébe.

A B1-es csoport válogatottjai azonos pontszámmal végeztek Rigában, így ott a gólkülönbség döntött a helyezésekről. Előbb a házigazda Lettország simán legyőzte Georgiát (55-83), majd a Fülöp-szigetek verte 89-80 ra a letteket.

Az utolsó mérkőzésen Georgia azzal a tudattal lépett pályára, hogy minimum 19 pontos győzelemre volt szüksége az egyik továbbjutó hely elcsípéséhez.

A félidőben már 12 ponttal vezetett a kelet-európai együttes, a filippínók viszont a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat.

2,8 másodperccel a mérkőzés vége előtt 96-94-es georgiai vezetésénél a Fülöp-szigetek büntetőzhetett:

Ekkor gondolt Goga Bitadze, az Orlando Magic centere egy merészet: megpróbálta SAJÁT GYŰRŰJÉBE visszatenni az ellenfél által elrontott büntetőt

A szabályzat egyébként kimondja, hogy szándékosan nem lehet „önkosarat szerezni”, így Bitadzénak abban is ügyeskednie kellett, hogy minél ártatlanabbnak tűnjön a szituáció.

A kísérlete azonban nem járt sikerrel, így Georgia a győzelem ellenére lemaradt a Play Offról.

A lett fővárosban Brazília – Fülöp-szigetek és Kamerun – Lettország mérkőzéseket rendeznek a döntőbe jutásért.