Angol fociÁtigazolási hírek

Onana visszatért, de a helyzete továbbra is bizonytalan

Kép forrása: Getty Images

Sőt a Manchester United jelenleg még első számú kapusa nemcsak, hogy felépült a sérüléséből, hanem el is repült az Egyesült Államokba

A feltételes mód persze továbbra érvényes vele kapcsolatban. Mert még mindig az a hír járja, hogy Onana nem tudja, hogy mit hoz számára a holnap a Manchester Unitednél.

Mindenesetre a kameruni kapus is elrepült Chicagóba, amely az első helyszíne lesz a csapat tengerentúli túrájának.

Onana korábban combhajlító-sérülést szenvedett, ami miatt nem játszhatott a Leeds elleni stockholmi 0-0-s döntetlen alkalmából. De már visszatért a könnyű edzésekhez, és a felépülése jól halad.

Bár valószínűtlen, de nem kizárt, hogy pályára lépjen majd az Egyesült Államokban.

Tagja tehát Ruben Amorim 32 fős keretének. A United egyébként először a szombaton, a West Ham United ellen játszik majd a New Jersey-i MetLife Stadionban.

Onana repülőn elégedetten mosolygott az új igazolás Bryan Mbeumo mellett, aki hétfőn csatlakozott a kerethez.

Onana tehát ott van a keretben, de kérdés, hogy ott is marad-e?

Ugyanis tovvábra is él a pletyka, miszerint a United le akarja igazolni Emiliano Martínezt az Aston Villától.

Azonban egyelőre, mivel az eladások egyelőre nem úgy alakulnak Manchesterben, ahogy tervezték,  bizonytalan. Hiába jobb a mérleg, mint volt, de meg kell fontolniuk a tulajdonosoknak, hogy mire költenek.

Márpedig a birminghamiek által kért ár Martínezért meglehetősen riasztó. Hiszen az Aston Villa 40 millió fontért adná el a kapust.

Igaz mindezt megteheti. Hiszen a hírek szerint a 32 éves argentinért vannak érdeklődők Szaúd-Arábiából is.

A Manchester Unitednél a kapuskérdésében tehát egyelőre nagy a bizonytalanság.

Olyannyira, hogy az angol sajtó bedobott egy új nevet is: A Royal Antwerp FC hálóőrét, Senne Lammensszét.

A belga ugyanis még csak 23 éves. Tavaly 44 meccsen védett a klubjában úgy, hogy 10 találkozón nem kapott gólt.

Ami mindenképpen mellette szól a kora mellett az az ára. Ugyanis 10 millió euróért megszerezhető lenne.