Küzdősportok

O’Malley az új harmatsúlyú bajnok: most már nincs kétség!

Sean O’Malley az új harmatsúlyú bajnokként távozik Bostonból, miután beváltotta ígéretét, és legyőzte Aljamain Sterlinget.

O’Malley lett a második Dana White Contender Series-ből jövő, aki bajnok is tudott lenni, miután a TD Gardenben megrendezett UFC 292 főmérkőzésén megállította Sterlinget. A harmatsúlyú címmeccs hivatalos megállási ideje a 2. menet 0:51 perce volt.

A 25 perces küzdelemben egyik harcos sem vállalt sokat a mérkőzés elején. A menet nagy részében a tapogatózásé volt a főszerep, felváltva irányították a ketrec közepét, miközben egy-egy ütést, főként lábrúgásokat vittek be. Sterlingnek a menet végén sikerült megragadnia O’Malley lábát. A második menetben gyorsan felpörgött az akció. O’Malley az első másodpercekben elcsúszott egy rúgás után, ami lehetőséget adott Sterlingnek, hogy megpróbáljon támadni. Egy pillanattal később, amikor Sterling elhibázott egy bal ütést, O’Malley brutálisan kihasználva a földre küldte a korábbi bajnokot. O’Malley nagy kalapácsütésekkel folytatta, miközben Sterling megpróbálta túlélni a párharcot, de a bíró eleget látott és leállította a küzdelmet.

„Most már nincs kétség!” – ismételgette O’Malley, miközben körbesétálta a nyolcszöget. A mérkőzés utáni interjújában O’Malley elismerte, hogy ideges volt a mérkőzés előtt, ugyanakkor tiszteletét fejezte ki Sterlingnek azzal, hogy ismét a világ legjobb harmatsúlyú bunyósnak nevezte. Ezután figyelmét a Marlon Vera elleni visszavágóra fordította, aki korábban a főmérkőzésen egyhangú pontozással győzött Pedro Munhoz ellen.

Borítókép: Cooper Neill/Zuffa LLC via Getty Images