Bronzérmet szerzett a magyar vegyes váltó a rövidpályás gyorskorcsolyázók első versenynapján pekingi téli olimpián.

A most debütáló versenyszám első körében a magyarok közül Kónya Zsófia, Jászapáti Petra, Krueger John-Henry, Liu Shaolin Sándor lépett jégre. A magyar egység saját futamát megnyerve jutott a legjobb nyolc közé. Nagy meglepetésre a negyeddöntőben búcsúzott Dél-Korea csapata.

Bánhidi Ákosék úgy döntötték az elődöntőben kihasználják a csere lehetőségüket, így a második körre Krueger-John Henry helyett Liu Shaoang érkezett. Az elődöntőben a hollandok egyik versenyzője kicsúszott, így az első futamból a kanadaiak és az olaszok jutottak a fináléba.
A második futamban a magyaroknak a kínai, az orosz és az amerikai egységgel kellett összemérni a tudásukat. Jászapáti Petra jól kezdett és első helyen váltotta Kónya Zsófiát. A második váltásnál már az amerikaiak voltak elől, de Liu Shaoang sokat faragott a hátrányból és testvérét már elsőként indíthatta.

A futam közepén az oroszok kicsúsztak, a magyarok azonban szépen tartották magukat, négy körrel a vége előtt második helyen álltak. Liu Shaolin az utolsó körben megelőzte az amerikai váltó befutó emberét, így a magyar egység a második futamát is megnyerve jutott a döntőbe.

A feszített tempót némileg megtörte, hogy a mieink futamát követően a birók hosszasan videóztak. Az ítéletet követően alakult ki a döntő mezőnye, mivel az orosz és az amerikai csapatot utólag kizárták, így a döntőbe a magyarok mellett a kínaiak, az olaszok és a kanadaiak jutottak be.

A döntőre a magyar csapat nem változtatott a felállásán, az elődöntőben szereplő korcsolyázóink léptek jégre. A finálé rajtját követően rögtön egy hármas ütközés következett, ami miatt visszafújták a rajtot. A második elstartolásnál Jászapáti Petra óvatosabban kezdett és negyedik helyen adta át a váltást Kónya Zsófiának. Liu Shaoang könnyed krocsolyázással javított egy helyet, és Liu Shaolin Sándor már a második helyre lökte be Kónyát.

A remek váltás után azonban a mieink összeakadtak a kanadaiakkal, így csak a negyedik helyen értek célba, míg az aranyérmet Kína nyerte Olaszország előtt egy rendkívül kiélezett befutóban. Ezt követően hosszas videózás jött melyben a kanadai-magyar ütközést vizsgálták. A bírók a vizsgálódás után kizárták a kanadaiakat, így a magyar váltó bronzérmet szerzett Pekingben.

A végeredmény:
vegyes váltó, olimpiai bajnok:
Kína (Csü Csun-jü, Fan Ko-hszi, Vu Ta-csing, Zsen Ce-vej) 2:37.348 perc
2. Olaszország (Arianna Fontana, Arianna Valcepina, Yuri Confortola, Andrea Cassinelli, Pietro Sighel) 2:37.364
3. Magyarország (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia) 2:40.900

Borítókép: MTI/kovács Tamás