Paris 2024

Lehullott a lepel az olimpiai szextitkokról

Kép forrása: MTI/Illyés Tibor

Susen Tiedtke egy interjúban mesélt a német Bild magazinnak arról, hogy miért is történik annyi szexuális együttlét az olimpiai faluban.

Susen Tiedtke az 1992-es olimpián képviselte Németországot Barcelonában és a német magazinnak a saját tapasztalatairól beszélt.

Szerinte az, hogy ennyi szexuális együttlét van az olimpiai faluban borítékolható, hiszen a játékokat négy évente rendezik és a világ legjobb sportolói körülbelül két hétig ugyanazon a területen vannak összezárva.

A sportolókban pedig óhatatlanul dolgoznak az endorfinok, így az olimpia faluban sok minden történik a falak mögött.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság ugyan nem támogatja a sportolók közötti szexet, és ezért speciálisan kialakított ágyak vannak, hogy ezt megakadályozzák. Azonban az 1988-as szöuli olimpia óta jelentős mennyiségű óvszert osztanak ki, mert rájöttek, hogy mindennek nem tudják útját állni.

Susen Tiedtke szerint a sportolók fizikai csúcson vannak az olimpián. Ha pedig vége a versenynek, ki akarják engedni az energiájukat.

„Ha vége a versenynek egyik buli a másik után jön. Nem kell sokáig keresni partnert a szexhez. ”

Tiedtke a szex tilalmát „nevetség tárgyának” nevezte, és kijelentette, hogy „egyáltalán nem működik”.

Azt is hozzátette, hogy volt olyan, hogy alig tudott aludni, mert hallotta, hogy mi folyik az olimpiai falu többi szobájában. Pedig a  szobatársak általában tekintettel vannak a többiekre, így nem folynak bele mások „magánéletébe.”

Tiedtke egyébként éppen az 1992-es barcelonai olimpián ismerkedett meg első férjével az amerikai Joe Greene-vel. Pályafutása után pedig a német Playboy készített róla fotósorozatot 2004-ben.