""

Provident Kupa, 2. játéknap:
Magyarország-Fehéroroszország 32-20 (15-6)
Debrecen, vezette: Stolarovs, Licis (lettek).

Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Bánhidi 4, Bodó 4, Borsos, Császár 2, Faluvégi 4, Gazdag 3, Hornyák P. 1, Iváncsik G. 2, Jamali 3, Nagy K. 3, Pásztor M. 4, Schuch 1, Zdolik 1, Zubai. Szövetségi kapitány: Talant Dujshebaev.
Fehéroroszország : Salatsenka, Matskevich (kapusok), Astrashapkin, Babichev 1, Baranau 4, Karalek 2, Khakdkevich 3, Nikulenkau, Patsykailik, Pukhouski 2, S. Rutenka 1, Shylovich 2, Shynkel 4, Tsitou, Yurynok 1. Szövetségi kapitány: Iouri Chevtsov.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 0.

Az Európa-bajnokságra készülő magyar együttes a meccs elején egy-két góllal vezetett, a félidő közepére aztán sikerült ellépnie 8-3-ra. Később még tovább nőtt a különbség, rendre hét-nyolc gól volt a hazaiak előnye, amely a félidőre kilenctalálatosra hízott. A szünet után is a magyar együttes diktált, s ez az eredményben is megmutatkozott. A 37. percben volt először "közte tíz" (20-10), a végére pedig 12 gólos különbség alakult ki.

Talant Dujshebaev szövetségi kapitány: – Példásan álltak hozzá a játékosok a mérkőzéshez, ezzel nagyon elégedett lehettem. Támadásban és védekezésben is elkövettünk számos hibát, főként a vendégek kapuja előtt. Balkezes jobbátlövő nélkül játszunk, de ez egy felkészülési torna, amely remek alkalom, hogy erre a szituációra is felkészüljünk. Ezúttal a fehéroroszok klasszikus hatos fala ellen kellett támadnunk, holnap pedig kipróbálhatjuk magunkat az Európában igen ritka 3-2-1-es nyitott argentin védelem ellen. Ebből a szempontból ideális számunkra a torna mezőnye, külön örülök, hogy kísérletezhetünk.