Ők lesznek Michelisz utódai a Zengő autókban

""

Ficza és Nagy (fotó: m4sport.hu)

A 19 éves Ficza Ferenc és a 17 esztendős Nagy Dániel vezeti majd a Zengő Motorsport két Hondáját az idei túraautó-világbajnokságon (WTCC).

A hivatalos weboldal bemutatása a két ifjúról: Fecó, mire jogsiért mehetett, addigra hat bajnoki címet húzott be. Mondjuk, a léc magasan volt a családban, édesapja 11-szeres bajnok, igazi old-school versenyző. Ficza tudja, mire kell hajtani, tavaly a Hungaroringen ETCC futamot nyert, volt is tombolás a nézőtéren, tuti elkíséri egy életre.

Nagy Dániel a 17 éve alatt két címet szerzett az RCM Suzuki Kupában, 17 évesen ő is kétszeres bajnok volt, ám ennél is nagyobbat villantott tavaly a Red Bull Ringen, a TCR futamon. Soha nem vezette azt a SEAT-ot, amivel beneveztük, és amivel végül a harmadik időt futotta a kvalin, és a legjobb SEAT-os lett. Imádták a versenyzők és az újságírók is. Mesébe illő sztori volt.

Juni György elmondta, „szeretnénk, ha most nem megfelelni akarnának, – például a Michelisz-mániának – hanem magukhoz képest a legtöbbet fejlődni. A legfontosabb dolgok adottak, de ne hasonlítsuk őket senkihez.”

Zengőék a tavalyi autóval indulnak, a cél elsősorban az, hogy a két fiatal minél nagyobb tapasztalatot szerezzen, a lehető legtöbbet megtanulják az autókkal kapcsolatban.

A csapat egyelőre bár két versenyautóval nevezett a hétvégén startoló világbajnokságra, a honlapon megjelent információk szerint egyelőre csak az első autó van startra készen, de mindent megtesznek, hogy teljes legyen a csapat a hétvégi rajtrácson.