Forma-1 / Motorsport

Ogier a Bajnokok bajnoka, Vettel-Schumacher a legjobb páros

A Bajnokok tornája egyfajta szezonzárónak is tekinthető az autósport világában, immáron ugyanis 1998 óta minden idény végén megmérkőznek egymással a világ legjobb versenyzői. A torna kezdetén még csak ralisok versenyeztek, hamarosan azonban kibővült a mezőny, így ma már Forma 1-es pilóták, Le Mans, Nascar és DTM versenyzők is rajthoz állnak. Idén a bajnokok csatáját másodszor látta vendégül Düsseldorf, ahol ezúttal Skoda Fabia S2000-es rali, Audi R8 és VW Scirocco pályaautóval, valamint KTM X-Bow és autocross versenygépekkel álltak rajthoz a résztvevők. A két napos küzdelmek szombaton a nemzetek pilótáinak összecsapásával kezdődött, mely során ezúttal sem talált legyőzőre a Vettel-Schumacher páros. A német versenyzők így már zsinórban ötödször nyerték meg csapatban a tornát.

Vasárnap zajlott ezt követően az egyéni viadal, melyben tizenhatan mérkőztek meg, és végül a rali világbajnokság idei bronzérmese állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Sebastien Ogier a döntőben Tom Kristensent, a Le Mans-i legendát győzte le, így az idény után a Citroëntől a Volkswagenhez átigazoló francia rögtön első Bajnokok tornáját megnyerte. Éppen ezért ez különleges sikernek könyveli el az idén öt rali futamon diadalmaskodó Ogier, akiről döntőbeli riválisa a versenyt követően elárulta, rendkívül jól versenyzett, még a hideg gumikon is. A torna második helyezettje, a dán Tom Kristensen ezután hangsúlyozta, számára már a második hely is karácsonyi ajándék, hiszen egyéniben Sebastian Vettel és Michael Schumacher előtt végzett, ráadásul a hétszeres világbajnokot éppen ő ütötte ki másfél századmásodperccel a negyeddöntőben.

""

Az idei Bajnokok bajnoka, Ogier ráadásul a tornán próbálhatta ki először az új Volkswagen Polo R WRC versenygépét, mellyel 2013-től versenyez a rali világbajnokságban.