Óceániai Nemzetek Kupája: Megint alkottak a Tehau testvérek, Szamoa kiesett

""

Az A-csoport rangadóján a két továbbjutásra leginkább esélyesnek vélt válogatott, Tahiti és Új-Kaledónia csapott össze a Lawson Tama Stadionban, Honiarában. A labdát többet birtokló Tahiti megérdemelten szerzett vezetést a 19. percben, amikor Lorenzo Tehau szögletét testvére, Alvin fejelte a kapuba. Tíz perccel később az új-kaledóniai büntetőterületen belül kezező Georges Gope-Fenepejt kiállította a bíró, a csapatkapitány Nicolas Vallar pedig tizenegyesből megduplázta Tahiti előnyét. Fél órányi játék után már 3–0 állt az eredményjelző táblán, ismét a Tehau testvérek voltak akcióban: ezúttal Jonathan osztott ki egy gólpasszt Lorenzónak.

Alain Moizan, Új-Kaledónia szövetségi kapitánya a félidőben kettőt is cserélt: Kai helyett Haeko, Ixoee helyett pedig Bearune került a pályára. Ennek ellenére csapata rossz helyzetből még rosszabba került, ugyanis az 53. percben Jean-Patrick Wakanumune piros lapot kapott miután alattomosan rácsúszott Henri Caroine-re. Új-Kaledónia tehát kilenc emberrel folytatta tovább, és ekkor úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. A 74. percben azonban jött Bako szépítő gólja, hat perccel később pedig a csereként beállt Haeko mégegy gólt ledolgozott a hátrányból. Még mielőtt elkezdtek volna reménykedni az új-kaledóniaiak, egy másik csereember, Roihau Degage 4–2-re alakította az állást, de ekkor még mindig nem volt vége a gólgyártásnak. A lefújás előtt Dick Kauma közelről bekotorta a harmadik új-kaledóniai gólt is, de egyenlíteni már nem tudtak, így a frankofón derbit Tahiti nyerte és már ez elődöntőben érezheti magát.

Összefoglaló videó:

""

A másik mérkőzés korántsem bővelkedett ilyen izgalmakban, Vanuatu nagyon simán, egy ötöst rúgva verte Szamoát a 30 fokos salamon-szigeteki hőségben. A vanuatui gólokon Naprapol, Kaltack, Malas, Tasso és Vava osztoztak. Szamoa 1–0-ás hátrányban büntetőt hibázott. Szamoa második vereségét szenvedte el, így már biztos kieső, Vanuatu viszont a következő játéknapon még kiharcolhatja a továbbjutást Tahiti ellen. Nehéz dolguk lesz, mert a legjobb formában lévő csapatot kell majd több góllal megverniük, mint a jelenleg szintén +2-es gólkülönbséggel rendelkező Új-Kaledóniának Szamoát.

Hétfőn a B-csoportban folytatódnak a küzdelmek: Pápua Új-Guinea–Új-Zéland, illetve Fidzsi–Salamon-szigetek mérkőzésekre kerül sor.

Óceániai Nemzetek Kupája
A-csoport:
Vanuatu–Szamoa 5–0 (2–0)
Gólszerzők: Naprapol (28.), Kaltack (45+1.), Malas (47.), Tasso (74.), Vava (90+3.)

Tahiti–Új-Kaledónia 4–3 (3–0)
Gólszerzők: L. Tehau (19.), Vallar (29.), J. Tehau (32.), Degage (84.), illetve Bako (74.), Haeko (80.), Kauma (86.)