Vízilabda

Ó, az a fránya második negyed. Bronzéremért játszhat a magyar csapat

A magyar vizilabda válogatott az olaszok ellen találkozott a döntőbe jutásért, és a Tokiói olimpiai kvóta megszerzéséért. A találkozót az olasz csapat kezdte jobban Di Fulvio góljával szereztek vezetést. Két perc után erre a gólra, Pohl válaszolt. Egy olasz kiállítást követően Sedlmayer találatával már a vezetést is megszerezte a magyar csapat. (2-1). A negyed közepén egyenlített Alessandro Campagna alakulata. Di Fulvio távoli lövése akadt be Nagy Viktor hálójába. Az azt követő támadásból kiharcolt emberfórból Manhercz góljával ismét vezettünk. (3-2) Egy újabb emberfórt követően Vámos Márton is megszerezte első gólját így már két góllal vezetett Märcz Tamás együttese az első negyed végén. (4-2)

A második negyed is olasz gólokkal kezdődött. Egy kiállítást követően Echienique talált be a magyar kapuba, majd egy megúszást követően ismét ő szerzett gólt. Egy kimaradt emberelőny után Di Fulvio megszerzi önmaga harmadik, csapata ötödik gólját, így Olaszország megfordította a találkozót. Egy újabb hibát követően ismét Echenique talált be a kapuba így 6-4-re vezet az olasz válogatott. Egy magyar emberelőnyből Zalánki szerzett nagyon fontos gólt így egy gólra feljön a magyar együttes. Egy Hárai kiállítást követően Bodegas góljával lett 7-5 oda.
A kapuban cserélünk Nagy Viktor helyett Vogel Soma állt be a harmadik negyed elején.

""
Vámos Márton (fehérben) hiába játszott jól, férfi vizilabda-válogatottunk a bronzéremért küzdhet.
Fotó: Catherine Ivill/Getty Images

A harmadik negyedben Manhercz bejátszása után Hárai gyönyörűen fordult be és lőtt a kapuba. (6-7) Iszonyú kemény találkozó Vogel beállítása jót tett a csapatnak. Egy olasz kiállításnál Märcz Tamás időt kért, majd ezt követően sikerült az egyenlítés (7-7). Az ellentámadásból azonban ismét az olasz együttes szerez gólt. Varga Dénes kiállítása után egy hasonló centergólt szerez Figari. (7-8) Egy kiállítást követően jött egy ötméteres, amit Figlioli értékesített (7-9).

A záró negyedben sikerült elhozni a labdát a még rendezetlen olasz védelemmel szemben Vámos szerez gólt. (8-9) Egy kiállítást követően Figari megszerezte az olasz csapat tizedik gólját (8-10), majd az ellentámadásból Zalánki lő egy elképesztően nagy gólt (9-10). Egy figyelmetlenséget követően Echenique lőtt ismét egy szép gólt (9-11). Majd egy kapufát követően Angyal szerzett ismét gólt így megint egyre jöttünk fel. Majd egy már kibekkeltnek tűnő támadás végén újabb gólt kapunk, ami a végeredményt jelentette már (10-12)

Magyarország-Olaszország 10-12 (4-2 1-5 2-2 3-3)

A magyar válogatott szombaton 10 órakor Horvátország ellen száll vízbe a bronzéremért.

Bélyegkép: Kovács Tamás/MTI