Nyomasztó Chevrolet fölény az időmérő edzésen

Dale Earnhardt jr. (Hendrick Motosports, Chevrolet) nyerte meg a Daytona-i időmérő edzést. A harminchat esztendős versenyző megérdemelné a győzelmet idén, ugyanis pontosan tíz évvel ezelőtt, ezen a pályán vesztette életét édesapja Dale Earnhardt sr. Érdekesség, hogy azon a futamon Earnhardt jr. a dobogón végzett.

A második helyen csapattársa Jeff Gordon végzett, aki 0.032 századdal maradt el az első időtől (48.364). a harmadik helyin az eddig remekül versenyző és két előfutamot is megnyerő Kurt Busch (Penske Racing) végzett. A jelenlegi állás szerint a Chevrolet-et csakis a Dodge erőforrást használó Busch verheti meg, ugyanis az első tízben hat Chevy, két Toyota és egy-egy Ford, illetve Dodge került.

Érdekes a címvédő Jimmie Johnson gyengélkedése, aki csak a 23. időt autóztam, pedig Earnhardt és Gordon is ugyanazzal az autóval érte el idejét. A tavalyi dobogósok közül Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing, Toyota) a 18., míg Kevin Harvick (Richard Childress Racing, Chevrolet) a 7. helyről várja a ma esti rajtot.