Magyar foci

Nyert az MTK a Pápa ellen

Az MTK a 12. a Pápa a 4. helyről vágott neki a forduló péntek délutáni találkozójának. Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott, nehezen találták fogást egymáson a csapatok, igaz, az első helyzet után másképp is alakulhatott volna a játékrész. Az MTK támadását Kanta építette az 5. percben, aki remek labdát tálalt Tischler elé, a fiatal csatár azonban a kapufát találta el, az ismétlésből pedig nem tudta bevenni az üres kaput. Óriási ziccert puskázott el az MTK, amire a vendégek azonnal reagáltak, de Bárányos és Marics lövése könnyű zsákmány volt Szatmári kapusnak. A játékrész hajrájában a hazaiak kezdeményeztek többet, az első félidőt azonban a pápai Rebrik lökete, s egyben Szatmári védése zárta le.

A kék-fehérek kapusának a folytatásban is akadt dolga: az 50. percben Gyömbér lövése pattant a kapufára, de a gólvonal elé csorgó labdát végül sikerült összeszednie. A 62. percben viszont már a kapus is verve volt, miután egy gyenge hazaadást követően Abwóba lőtte a játékszert, aki hét méterről az üres kapuba gurított (0-1). Eppel révén azonnal egyenlíthettek volna a hazaiak, Szűcs viszont hatalmas bravúrral védeni tudott. Garami József együttese tovább rohamozta a vendégek kapuját, s a 75. percben az egyenlítés is összejött. Nikházi passza után Könyves játszotta tisztára magát két védő között, majd éles szögből a kapus mellett a hálóba lőtt (1-1). Három perccel később már a hazaiaknál volt az előny, Nikházi újabb remek labdát adott ezúttal Eppelnek, aki 11 méterről a léc érintésével talált Szűcs kapujába (2-1). A hátralévő játékidőben megvoltak a lehetőségei a Lombardnak is, több gól végül nem született, az MTK a 7. forduló után ismét győzni tudott a bajnokságban.

MTK – Lombard Pápa 2-1 (0-0)