Nyert a Lakers, kikapott Boston, a Cleveland, majdnem csodát tett

A címvédő Los Angeles Lakers idegenben verte meg a Memphis Grizzliest. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, ugyanis az első negyedet 3 ponttal megnyerték. A második felvonásban helyre állt a  világ rendje, a Lakers 8 egységgel nyert. A harmadik 12 perc 23-23-as döntetlennel zárult. Az utolsó negyedet 4 ponttal vitte el a Lakers. A hazaiak legeredményesebb játékosa Sam Young (22 pont) lett, a másik oldalon Kobe Bryant 19 ponttal lett a legjobb.

A Boston Celtics hatalmas meglepetésre kikapott a Charlotte Bobcatstől. Az összecsapást a rekordbajnok kezdte jobban, mely 4 pontos előnyre tett szert az első 12 perc után. A következő felvonásban, már a hazai csapat akarata érvényesült, így 5 ponttal elvitte ezt a játékrészt. A nagyszünet után 5 egységgel a Boston volt a jobb. A záró negyedben a Charlotte 9 pontot vert a Celticsre, így megnyerte a találkozót. A hazaiak legjobbja Gerald Wallace lett, aki 19 pontot és 16 lepattanót szerzett, a Celticsnél a 25 pontig jutó Ray Allen emelkedett ki.

A Cleveland Cavaliers, majdnem csodát tett Dallasban. Az ohio-i csapat az első félidőben, ugyan kikapott 10 ponttal, de nem adták fel a harcot és a második félidőben közel álltak a fordításhoz. A Cavs a harmadik játékrészben 6, míg az utolsó 12 percben 1 pontot vert a Mavericksre, így a végén csak 3 ponttal kapott ki a Cleveland. A jó játék ellenére megint kikapott a csapat, így sorozatban  25. találkozóját bukta el. A Dallas egymás után 9. győzelmének örülhetett.

Kevés volt a Chicago Bulls számáta Derrick Rose 36 pontja, ugyanis az Illinois-i csapat kikapott a 42 pontig jutó LaMarcus Aldridge vezette Portland Trail Blazerstől. Az első negyedet 2 ponttal nyerte meg a Portland, majd a következő felvonásban a Chicago kiegyenlített. Az utolsó két játékrész a hazai csapat volt, mely a harmadik és a negyedik negyedet is 3-3 ponttal nyerte meg.

Carmelo Anthony 50 pontig jutott (11 lepattanó), de csapata a Denver Nuggets kikapott a Houston Rockets-től, ahol Kevin Martin 36 pontot szórt. Kevin Love vezetésével nyert a Minnesota Timberwolves a New Orleans Hornets ellen. Az első All-Star mérkőzésére készülő kosaras szezonbeli 37. dupla dupláját (27 pont, 17 lepattanó) ért el, ami franchise rekord.

Charlotte Bobcats – Boston Celtics 94-89
Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers 84-93
New Orleans Hornets – Minnesota Timberwolves 92-104
Dallas Mavericks – Cleveland Cavaliers 99-96
Denver Nuggets – Houston Rockets 103-108
Portland Trail Blazers – Chicago Bulls 109-103
Sacramento Kings – Utah Jazz 104-107
Golden State Warriors – Phoenix Suns 92-104