Kosárlabda

Nyert a DVTK a Juhász Dorkát nélkülöző Schio ellen

Kép forrása: dvtk.eu

A bajnok DVTK hazai pályán 70-63-ra legyőzte az olasz Schiót szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában.

A magyar bajnok négy győzelemmel kezdte az NB I-et, az Euroligában – ahol legutóbb egy győzelemre volt a négyes döntőtől – viszont óriási csatában 55-54-re kikapott egy hete a francia BLA csarnokában. Az olasz bajnoki ezüstérmes és kupagyőztes Schio ugyanakkor 92-58-ra verte a spanyol Salamancát úgy, hogy Juhász Dorka a WNBA döntője miatt még mindig az Egyesült Államokban tartózkodik. A Minnesota Lynxet is erősítő magyar légiós így Miskolcon sem léphetett pályára.

A piros-fehér szurkolók alighanem jobb rajtot vártak kedvenceiktől, akik a nyitónegyedben tízpontos hátrányba kerültek. A szövetségi kapitányként is dolgozó Völgyi Péter tanítványai azonban megrázták magukat, egy 11-0-ás rohammal rukkoltak elő, és főként a válogatott Kányási Veronika révén a 15. percben már ők vezettek 23-22-re. A félidőben 29-32 volt az állás.

Fordulás után, 33-32-nél harmadszor volt a magyaroknál az előny, majd kellemes meglepetésre nyolc ponttal megléptek a diósgyőriek, ekkor a montenegrói Milica Jovanovic is remekelt. Újabb fordulatként azonban az utolsó negyedre három pontra olvadt a különbség, a túloldalon főként a franciákkal olimpiai ezüstérmes Janelle Salaun jeleskedett. A zárószakaszban Kányási 10. pontját követően kilenc pont volt a távolság, ez négyre csökkent, majd az amerikai Kaila Charles pillanatai következtek, és máris 59-49 állt a nagyórán. Innen a Völgyi-csapat már nem engedte ki a kezéből a meccset, s végül ötvenszázalékosra javította mérlegét az Euroligában.

A miskolciak jövő csütörtökön a spanyol Salamancát fogadják.