Nowitzki nélkül kikapott a Mavericks

A mai játéknap rangadóján a Dirk Nowitzkit sérülés miatt nélkülöző Dallas Mavericks fogadta a San Antonio Spurs csapatát. A találkozót a vendég csapat kezdte jobban, ugyanis kétpontos előnyel zárta ezt a 12 percet. A következő játékrészt ott folytatták Tim Duncanék, ahol az előzőt abbahagyták, határozott védekezéssel és remek támadásokkal 5 ponttal ezt a negyedet is elvitték. A harmadik 12 perc eseménytelenül és kevés ponttal (36) zárult. Az utolsó negyedben mindent megtett a Dallas, hogy ledolgozza hétpontos hátrányát, de a mai játéknapon nem volt ellenszere a Spurs ellen. Az elmúlt két mérkőzés (Toronto, San Antonio) során bebizonyosodott, hogy a Mavericksnek szüksége van Nowitzkire. A Spurs (28-4) mai győzelmével megerősítette vezető pozícióját a Nyugati főcsoportban.

Magára talált az Orlando Magic, mely egymást követő ötödik mérkőzésén sem talált legyőzőre, pedig most a New York Knicks látogatott Dwight Howardékhoz. A találkozó első negyedét egyetlen ponttal vitte el az Orlando, de a következő játékrészben feltörölte a padlót a vendégcsapattal, ugyanis 19 ponttal volt jobb. A mérkőzés érdemi része ezzel a negyedel el is dőlt, a kérdés már csak az volt, hogy mekkora különbséggel nyer a Magic. A mérkőzés utolsó két negyedét félgőzzel játszotta végig az Orlando, így 9 egységet le tudott dolgozni hátrányából a Knicks. A találkozón, Howard hozta az elmúlt időszakban megszokottá vált dupla dupláját (24 pont, 18 lepattanó), míg a New Yorknál Amare Stoudemire 30, Wilson Chandler pedig 29 pontot szórt.

A Portland Trail Blazers Wesley Matthews (30 pont) és LaMarcus Aldridge (27 pont) vezetésével nyert a Utah Jazz ellen.