Kézilabda

Norvégia tűnik a legerősebbnek, de vajon ki nyeri a vb-t?

 

December 1-jén rajtol a női kézilabda világbajnokság, amelynek helyszíne Spanyolország lesz, és először vesz részt rajta 32 együttes. A Handball Planet szakportál összeállította az erősorrendet a világbajnokság rajtja előtt.

1. Norvégia

A norvég válogatott 2005 óta egy kivétellel mindig legalább az elődöntőbe jutott világversenyen. Ez alól egyedül a 2018-as franciaországi Európa-bajnokság a kivétel, ahol mindössze csak az ötödik helyen végzett. Thorir Heirgeirsson csapata főként idegenlégiósokra építi a keretét. Négyen Győrben, négyen pedig a dán Esbjerg együttesében szerepelnek.

2. Franciaország

Lehet –e kétszer csúcsformában játszani egy évben? Ez lesz az olimpiai címvédő számára a legnagyobb kérdés, a spanyolországi torna előtt, ahol Olivier Krumbholz együttese 2017 után ismét aranyérmet nyerne. Az olimpia után több játékos is lemondta a válogatottságot, meghatározó lesz, hogy Laura Glauser, vagy éppen Cleopatre Darleux tudja-e pótolni a válogatottságot lemondó Amandine Leynaud-t.

3. Spanyolország

Az olimpiai kudarc után (a csoportkörben kiestek) lemondott Carlos Viver szövetségi kapitány, helyét a másodedző Jose Ignacio Prades vette át. A hispánoknál nagy hiányzó lehet a Vipers irányítója, Nerea Pena, vagy éppen a jobbszélső Marta Lopez.

4. Dánia

Jesper Jensen csapata nem jutott ki a tokiói olimpiára, ezért dupla motivációval léphetnek pályára. A dánoknál meghatározó lesz a győri átlövő Anne Mette Hansen játéka, valamint, hogy az Odensében remeklő Mia Rej, illetve a Metz jobbátlövője, Louis Burgaard milyen formában fog játszani.

5. Oroszország

Az olimpiai ezüstérmes orosz válogatott is szövetségi kapitányt cserélt. Az új kapitány, Ljudmila Bodnyeva két meghatározó játékosra, Anna Vhajirjevára, valamint Daria Dimitrievára sem számíthat, miután lemondták a válogatottságot. A keret jelentősen lefiatalodott, több játékosnak is áttörés lehet a világesemény.

6. Hollandia

Nycke Groot visszavonulása után új csapatot kell építenie a vb címvédőnek, új szövetségi kapitánnyal. Visszatér a keretbe a sérüléséből felépülő Estravana Polman, az azonban nagy kérdés lesz, hogy a játéka hasznára lesz-e a csapatnak. 

7. Horvátország

A horvát csapat az előző évi Európa-bajnokságon bronzérmes lett, ami nagy meglepetésnek számított. Nenad Sostaric csapata bizonyítaná a vb-n is, hogy a kontinenstornán elért eredmény nem volt véletlen.

8. Magyarország

Új világverseny, új szövetségi kapitány. A magyar juniorválogatottakkal komoly sikereket elérő Golovin Vlagyimirrel a fedélzeten mutatná meg a magyar csapat, hogy mire képes. A tokiói olimpián hetedik helyet elért együttesből 11 játékos van ott a keretben.

9. Svédország

Thomas Axner együttese az olimpián az elődöntőbe jutott. Az északiak bizonyítanák, hogy az nem csak egy kiugró eredmény volt. A beállóik elleni védekezés gondot okozhat az ellenfeleiknek, hiszen ott van a keretben a Rosztov Donban szereplő Anna Lagerqist, illetve a Győrt erősítő Linn Blohm.

10. Szlovénia

Ana Grossal, és Elizabeth Omoregie-vel, valamint a kispadon Dragan Adziccsal jutna minél messzebbre délnyugati szomszédunk.

11. Brazília
12. Németország
13. Románia
14. Szerbia
15. Csehország
16. Japán
17. Dél Korea
18. Montenegró
19. Kazahsztán
20. Ausztria
21. Lengyelország
22. Tunézia
23. Argentína
24. Üzbegisztán
25. Angola
26. Szlovákia
27. Kamerun
28. Kína
29. Irán
30. Kongó
31. Paraguay
32. Puerto Rico

Borítókép: Facebook.com/ Norway Handball Federation 
Forrás: Handballplanet.com