Röplabda

Norvég és görög kaland előtt a magyar csapatok

""

Ismételten nem volt sok szerencséje a magyar röplabdacsapatoknak az Európai Röplabdaszövetség luxemburgi sorsolásán. A harmadik számú európai kupára, a Challenge-kupára nevezett két csapatunk közül a bajnok és Magyar Kupa-győztes Vasas Óbuda a norvég Stod Volley Steinkjer csapatával, míg a TEVA-Gödöllői RC a görög Olimpiakosz Pireusz ellen játszhat a második fordulóban (ami csak hivatalosan a második kör, mivel a kevés nevező miatt gyakorlatilag ez az első forduló lesz).

Emlékezetes, a Vasas tavaly a sorozat későbbi győztesével, a Lokomtív Bakuval játszott a Challenge-kupában, ami sem anyagilag, sem az esélyeket tekintve nem volt a legszerencsésebb húzás.

Steinjer Közép-Norvégiában fekszik, 120 kilométerre északra Trondheimtől, a város csapata 2012-ben norvég bajnokságot nyert. A skandináv röplabdázás – elméletileg – a magyarnál gyengébb, így akár lehet is esélye a továbbjutásra a piros-kék egyesületnek.

Pireusz Athén kikötővárosa, a város férficsapata Görögország röplabdasportjának egyik meghatározó klubja, minden évben rengeteg klasszis légiós alkotja a csapatot. A női szakágról sok információt nem találni a különböző fórumokon.

A párharcok első mérkőzéseire november 13-15., míg a visszavágókra november 20-22. között kerül sor. Mindkét csapat hazai pályán kezd.