Vízilabda

Női vízilabda – Fekete szerint az angolok jobbak az Egernél

A női vízilabda Vodafone OB I hatodik fordulójából előrehozott mérkőzésen a ZF-Eger 7-4-re legyőzte az angol válogatottat. A gólszegény találkozón bár a Fekete Szilveszter dirigálta angol nemzeti csapat szerzett vezetést a második negyedben, a harmadik játékrészben az egriek megfordították a meccset (5-2). Kelemen Attila tanítványai innetől pedig már nem engedték ki kezükből a mérkőzést

A hazaiak szakvezetője, Kelemen Attila az összecsapásában azt hangsúlyozta, hogy rendkívül sok hibával pólózott csapata, így a mostani találkozó után csupán az eredménnyel lehet elégedett.

Hasonlóan markáns véleményt formált meg Fekete Szilveszter, az angolok szövetségi kapitánya is. A tréner szerint tanítványai jobb csapatot alkotnak az Egernél, de ezen a meccsen mindent elhibáztak. Mint Fekete kifejtette, a repülőút okozta fáradtság miatt nem koncentráltak megfelelően az angol vízipólós lányok, de szakember ígérete alapján a következő meccseken már sokkalta jobban fognak figyelni.

ZF-Eger – British Water Polo 7-4 (0-0, 1-1, 4-2, 2-1)

Eger: Gangl – Antal, Bene, Pócsi 1, Pardi, Kertes 4, Pengő. Cs.: Illés, Szeredi, Zajácz, Somhegyi 2., Balla.

BWP: Rosemary – Chloe, McCann, Rutlidge 1, Kershaw, Wintstanley-Smith 1, Clayton cserék: Drabble, Snell 1, Gibson, Hoy, Bowen, Gibson-Byrne 1
Gól emberelőnyből: 6/0. ill. 10/1.
Gól büntetőből: 4/3. ill. 3/1.
Kipontozódott: Pardi, Pócsi