""

A zalaegerszegiek kimaradt ziccerekkel, míg a soproniak látványos támadásokkal vetették magukat játékba. A Sopron nemzetközi tempóban robogott a két palánk között, melyet nem tudtak lelassítani a kék mezes vendégek, a mérkőzés gyakorlatilag az első negyed végére eldőlt (12-29). Az irdatlan iramból nem vett vissza a hazai csapat, és mind a körtében, mind távolról ontotta a kosarakat, nem egyszer vastapsot előcsalva a lelátóról. Igaz, védekezésben szellősebbé vált a játéka, de az első 20 perc alatt elért 61 pont önmagáért beszél (61-32). A fordulást követően tovább növelte a különbséget a Sopron, egyedül a záró negyedben kapcsolt vissza, amikor már 39 pont volt közte – olvasható a wb-sopron.com beszámolójában.

KOSÁRLABDA
Női NB I, szombati eredmények
Uniqa-Euroleasing Sopron – ZTE Női Kosárlabda Klub 107-67 (29-12, 32-20, 23-13, 23-18)
PINKK-Pécsi 424 – Ceglédi EKK 96-58 (24-12, 29-13, 24-14, 19-19)
MKB-Euroleasing Vasas – MTK Budapest 50-58 (11-10, 15-12, 16-15, 8-21)
PEAC-Pécs – CMB Cargo UNI Győr 75-85 (17-26, 27-20, 15-16, 16-23)