Kosárlabda

Női kosárlabda: Kuba lett Közép-Amerika legjobbja

Egyoldalú döntőre került sor, melyet a FIBATV jóvoltából világszerte nyomon lehetett követni. Kubai triplával indult a finálé, majd az első szakaszban szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egy negyed után 19-16-os kubai előnyt jegyezhettünk fel. A második etapot egy 5-0-s futással indította Kuba, majd a félidő hajrájában már a 10 egységet is elérte a differencia. A szünetben 38-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed sorsdöntőnek bizonyult. Egy 6-0-s futással egyre látványosabban szakadt el a térség legjobbja, a játékrész végén pedig már 64-48-as állást regisztrálhattunk. A záró szakaszban 68-48-nál érte el a 20 pontot a differencia. A mérkőzés utolsó másfél percére 78-57-es álláshoz érkeztünk. A kubai ünneplés közepette a teltházas publikum előtt a hazaiak még 6 pontot berámolták és ezzel 78-63-ra kozmetikázták a végeredményt.

Az idei nyár első válogatott FIBA tornájának döntőjében a kubai csapatból öten is kétszámjegyű pontot szereztek. A legeredményesebbnek a 17 pontos Leidys Oquendo bizonyult. A kubai fölényt jól mutatja, hogy a CentroBasket tornákon sorozatban 47. mérkőzésüket nyerték meg. Puerto Rico pedig egymás után negyedik alkalommal lett ezüstérmes.