Kézilabda

Női kézilabda-vb – Kameruni továbbjutás a magyar csoportból

A B csoportban a magyar és a montenegrói csapattól egyaránt vereséget szenvedett dél-amerikai és afrikai gárda lépett pályára, a cél a harmadik hely volt, amely középdöntős szereplést ért, ezt korábban egyik válogatott sem érte el.

A kameruni válogatott kezdett jobban (6-2), magassági és erőfölényét kihasználva határozottabban védekezett, miközben a nézőtéren ülő stábtagok folyamatosan hangosan buzdították és instruálták a játékosokat. A paraguayiakat a kapusuk tartotta "lőtávolban", valamint az, hogy sokat játszhattak emberelőnyben: az első bő negyedórában négy kamerunit állítottak ki két percre, a szünetig pedig kétszer kézilabdázhatott kettős fórban a dél-amerikai válogatott.

Szünetre döntetlennel vonultak a felek, akik a folytatásban is sok technikai hibával játszottak, az addig egy-két találattal előrébb járó afrikaiak a záró tíz percnek négygólos előnnyel vághattak neki (22-18). A mindössze 14 játékost a keretében tudó Kamerunon nem érződött a fáradtság, a második játékrészben fegyelmezettebben játszva kevesebbet is töltött emberhátrányban. A hajrában egy hajszállal jobban fókuszálva kerekedett dél-amerikai riválisa fölé Kamerun, így története során először jutott középdöntőbe. A találkozót 689 néző látta a helyszínen.

A magyar válogatott 20.30-tól a csoportelsőségért és a középdöntőbe vitt fontos pontokért lép pályára Montenegró ellen, a mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport és a Kossuth Rádió.

Borítókép: MTI/Illyés Tibor