Kézilabda

Női kézilabda NB I – Debrecenben nyert a Ferencváros

A Ferencváros Szucsánszki és Szamoránsky Piroska vezérletével a 6. percre 5-2-es, a 10. percre 10-4-es előnyre tett szert. Köstner Vilmos időt kért, hogy rendezze a sorokat, ennek következtében Bogdanovics vezérletével 10-12-re fel is kapaszkodott a hazai együttes. 30 perc játék után a Fradi 22-17-es előnyel mehetett pihenőre.

A második félidő elején tovább növelte előnyét a vendég csapat. A 40. percben, már 28-22-re vezetett a zöld-fehér alakulat. Az utolsó tíz percre 30-27-es Fradi-előnnyel fordultak a csapatok. A Fradi Szádvári, Tomori és Kovacsicz vezetésével 34 gólig jutott, míg a hazai csapat 29-ig. A harmadik és egyben döntő mérkőzést május elsején Budapesten rendezik (az időpont egyelőre nem hivatalos).

Női NB I, elődöntő, 2. mérkőzés:
DVSC-Korvex – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-34 (17-22)
DVSC: Kiss É. – Csáki 1, Borbás 1, Hornyák d. 2, Szabó V. 1, Bogdanovics 6. Kazai 1. Csere: Triffa (kapus), Sopronyi 2, Bognár B. 2 Mörtel 5 (4), Dakos 2, JUHÁSZ G. 5, Slakta 1. Edző: Köstner Vilmos.
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 4, TOMORI 6 (1), SZUICSÁNSZKI 7 (3), SZAMORÁNSKY P. 5, Zácsuik 5 (1), SZÁDVÁRI 7. Cs: Abramovics (kapus), Balogh B., Trufán, Bari Nagy. Edző. Elek Gábor.
Az eredmény alakulása: 10. p.: 3-9. 15. p.: 9-12. 25. p.: 14-19. 38. p.: 21-27. 45. p.: 25-29. 48. p.: 27-3057. p.: 29-32.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc:
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5
A párharc állása: 1-1. A harmadik mérkőzést május elsején rendezik a Népligetben.

Köstner Vilmos: Elaltatott minket a Fradi, így az első félidőt átaludtuk. Szünet után feljavult a védekezésünk, ám hiába szereztünk labdákat, ziccerek sorát hagytuk ki, így megérdemelten nyert a Fradi, A pályaelőnyt elvesztettük, de a döntőbe jutásról még nem mondtunk le.

Elek Gábor: Büszke vagyok a csapatomra hatalmas sportemberi nagyságról tettek tanúbizonyságot.