Kézilabda

Női kézilabda Eb – Dánia és Montenegró a középdöntőben

A második forduló mai játéknapján nem voltunk érdekeltek, azonban érdemes volt figyelni például a világbajnok oroszok és a kontinensviadal egyik nagy esélyeseként emlegetett dánok mérkőzését.
Érdekes küzdelmet hozott a még nyeretlen Szerbia és Spanyolország párharca is, mivel utóbbi kettő elvesztette első selejtezőjét, így egymás elleni küzdelmük élet-halál harc volt. A csatából az előző Európa-bajnokságon meglepetésre 2. helyezett Spanyolország jött ki jobban, és ezzel nagyot lépett a középdöntő felé. A csoport másik meccsén a társrendező Dánia Románia csapatával mérkőzött. Az első félidőben még keleti szomszédunk vezetett egy góllal, azonban a társrendezők összeszedték magukat a második 30 percre, és végig 3-4 találattal vezetve győztek Románia ellen.
Kuznyecova jó napot fogott ki, így remek játékával és öt góljával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az oroszok magabiztos vezetés mellett kezdjék meg a második félidőt a horvátok ellen. Az ötgólos különbséget fokozni is tudták, ami azt eredményezte, hogy már nem állnak pont nélkül és minden esélyük megvan arra, hogy csoportmásodikként kezdjék a középdöntőt. Montenegró viszont csoportjában első helyen állva biztos résztvevője a következő körnek. Ugyan Izland a második játékrészben bátrabban játszott ellene, de az első félidőben megszerzett négygólos előnyt nem tudta ledolgozni, és a pihenőt kapó Bojana Popovics távollétében is biztosan nyerte meg sorozatban második selejtezőjét.

2. forduló:
A csoport (Aalborg)
Szerbia-Spanyolország 23-26 (9-14)
Románia-Dánia 22-25 (15-14)

Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Románia 2 (52-51), 3. Spanyolország 2 (52-53), 4. Szerbia 0

B csoport (Aarhus)
Izland-Montenegró 23-26 (10-14)
Oroszország-Horvátország 30-24 (16-11)

Az állás: 1. Montenegró 4 pont, 2. Horvátország 2 (59-55), 3. Oroszország 2 (52-48), 4. Izland 0