Női foci vb – Beletört a német bicska a japán szusiba

A negyeddöntőig sem jutott el a favoritnak számító házigazda német válogatott a németországi női világbajnokságon.

A toronymagas esélyesnek tartott házigazda Németország szombat este Japán csapatával mérkőzött meg a negyeddöntőbe jutásért. A két csapat eddig háromszor találkozott a világbajnokságokon, és mindháromszor az európaiak nyertek, összesen 6-0-s gólkülönbséget produkálva.

""

Wolfsburgban megközelítőleg 30 ezer ember várta a németek pályára lépését és természetesen azt, hogy kedvenceik továbbjussanak, de a japánok masszívan védekeztek, így 90 perc után 0-0 volt az állás.

A hosszabbításban folytatódtak a német támadások, de a 108. percben egy ellentámadás végén Maruyama góljának köszönhetően az ázsiaiak szerezték meg a vezetést, amit a németek már nem tudtak kiegyenlíteni. A németek 23-szor próbálkoztak a meccsen kapura lövéssel, de csak 4-szer találták el a kaput.

Németország utoljára 1999-ben kapott ki világbajnoki mérkőzésen, akkor is a negyeddöntőben a házigazda Egyesült Államok csapatától (3-2). Négy éve pedig veretlenül, kapott gól nélkül, 21-0-s gólkülönbséggel lett világbajnok.

– Nagyon szomorúak vagyunk, hiszen mindenki arra számított, hogy mi jutunk tovább. Nagyon jó meccs volt, és Japán megérdemelte a továbbjutást – nyilatkozta Silvia Neid, a németek szövetségi kapitánya.