Egyéb sportok

Női alpesi sí: Győzelem a semmiből!

A több napos meleg időjárás után puha hóban síeltek a versenyzők az ofterschwangi világkupa második napján rendezett szalom versenyen. Az első helyet megszerző Mielzynski legjobb helye korábban 13. volt, és mindössze nyolcszor tudott világkupa pontokat szerezni. A versenyen egyébként teljesen borult az, amit eredetileg várhattak a nézők.

Az első futamban az összetett Vk-t vezető Mariles Schild hozta formáját, de egy kaput majdnem eltévesztett, kicsúszott a nyomból, és sebességet vesztett, 0,77-es hátránnyal ért célba. Tina Maze vezetett, tíz versenyző volt csak egy másodpercen belül hozzá képest. Resi Stiegler a 9. helyről várta a folytatást, 35-ös rajtszámmal. Sérülésekkel tarkított pályafutása miatt már öt éve nem tudott második futamba kerülni szlalomban, így az ő ezüstérme is hatalmas meglepetés, ezzel élete első érmét szerezte, mindössze 0,05 századdal lemaradva a kanadai mögött.

Mielzynski 5. helyen állt az első futam után, és meglepődve nézte, akárcsak a többiek, hogy sorra esnek ki a puha havon síelve a nagy esélyesek, vagy futnak nála gyengébb időt. 40 éve után ő az első kanadai, aki szlalom világkupát tudott nyerni. Tina Mazénak sem sikerült befejezni a második futamot, ami Mariles Schildnek segített tovább növelni az előnyét a szakági világkupában. Schild végül 0,07 másodperces hátránnyal fejezte be a versenyt.