AtlétikaParis 2024

Célfotó döntött: Noah Lyles a 100 méter olimpiai bajnoka

Kép forrása: Cameron Spencer/Getty Images

Elképesztő verseny volt!

Először fordult elő a férfi 100 méteres síkfutás döntőjében, hogy mind a 8 résztvevő 10 másodperc alatti idővel kvalifikált a fináléban. A rajtot a legjobban az egyik favoritnak tartott jamaicai Kishane Thompson kapta el, azonban a budapesti világbajnokságon 100-on, 200-on és 4×100-on is vb-győztes Noah Lyles nagyot hajrázott a táv második felében.

A győztes idő: 9,79 lett, ugyanezt futotta Thompson is, de az amerikait látták előrébb.

A nyolc futóból hét neve mellett célfotó szerepelt, s végül Lyles lett az olimpiai bajnok, akinek így minden esélye megvan a duplázásra, hiszen 200-on ő az egyértelmű favorit. A tokiói ötkarikás játékokon aranyérmes Marcell Jacobs ötödik helyen végzett. A harmadik az amerikai Fred Kerley lett.

Íme a futás, amelyben mind a nyolc sportoló 10 másodpercen belüli eredménnyel ért célba és ezzel történelmet írt: