Amerikai sportok

Nincs söprés, szépített a Dallas!

Luka Doncic 29 szerzett pontjából 25 érkezett az első félidőben, míg Kyrie Irving 21 egységig jutott, így a Dallas Mavericks megnyerte a Boston Celtics-szel vívott NBA Nagydöntő 4. mérkőzését, és 122-84 arányú diadalával elkerülte a söprést.

A Mavs dominanciáját jól mutatja, hogy két legnagyobb ászuk már nem lépett pályára a negyedik negyedben, amihez a pazarul sikerült első félidő kellett. A texasiak az első negyed zárásakor 13, a félidőben pedig már 26 pontos előny birtokában voltak. A végül 38 pontos differencia minden idők harmadik legnagyobb arányú Nagydöntős sikere volt – 1998-ban a Chicago 96-54-re verte a Utah gárdáját, 2008-ban pedig éppen a Boston múlta felül 131-92-re az LA Lakerst.

A Boston a vereség ellenére is 3-1-re vezet összesítésben, és továbbra is egyetlen győzelemre van a franchise fennállásának 18. bajnoki címétől, amelyet magyar idő szerint kedd hajnalban, hazai környezetben szerezhetnek meg Jayson Tatumék.