"Nincs olyan sportvezetője a Fradinak, akinek elküldhetnénk a gratulációnkat"
Az Újpest szurkolói kemény szavakkal illették a Ferencváros vezetését.
Korábban nagy vihart kavart, hogy az Újpest kijelentette, amennyiben a Ferencváros bajnokként érkezik hozzájuk, akkor sem hajlandóak sorfalat állni, mert ez hazánkban nem szokás. A lila-fehérek akkori kijelentésére Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke is reagált. A vezető akkori közleményében azt írta, ők minden bajnok csapatot megtisztelnek majd a sorfallal és ez alól az Újpest sem lesz kivétel.
Végül a sorfal kérdés érvényét vesztette, mivel a zöld-fehérek nem bajnokként érkeztek ősi riválisuk otthonába. Ezt követően sok olyan pletyka kapott szárnyra, hogy talán nem véletlen alakult így a Fradi sorsa. Ezekre reagálva Kubatov ismét közleményt tett ki közösségi oldalára, melyben azt írta egy kacsintós hangulatjel kíséretében, valójában Orosz Pál felépülésére vártak.
A Kubatov által közzétett képen jól látszik, hogy a ferencvárosiak mögött ott van egy lila majom, ez pedig kiverte a biztosítékot az újpesti drukkereknél, akik közleményben reagáltak.
KÖZLEMÉNY:
A sport számunkra nem csak a győzelemről szól. A sport egyik nagyszerűsége, hogy megtanít emelt fővel veszíteni, és méltósággal nyerni.
A Ferencváros képen látható vezetőjének utóbbi napokban tett nyilatkozatai sajnálatos módon méltatlanná teszik arra, hogy bármilyen tiszteletet kifejezhessünk.
Úgyis mondhatjuk, nincs olyan sportvezetője a nagyhírű klubnak, akinek elküldhetnénk gratulációnkat. Az a kép amelyet az ünneplésükről közzé tettek, (háttérben egy lila majommal) még inkább meggyőz minket gondoltunk helyességéről.
Mi természetesen gratulálunk a csapatnak és a szakmai stábnak az újabb bajnoki címhez, hiszen az elmúlt év teljesítménye alapján ez mindenképp kijár.
Bízunk benne, hogy előbb-utóbb a sport értékeivel azonosulni tudó sportvezetőnek is elküldhetjük gratulációnkat!
"Üdvözlet a győzőnek" – zárták közleményüket.
Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd
Forrás: Facebook.com/UTE Baráti Kör