Magyar foci

Nikolics góljával verte a Videoton az Újpestet

A végig kiegyenlített találkozó egyetlen gólját a szerb Nemanja Nikolics szerezte a 77. percben, s ezzel négypontosra növelte csapata előnyét a bajnoki tabellán.

Mind a Videoton, mind az Újpest számára fontos volt a vasárnapi mérkőzés, előbbi a bajnoki elsőség megerősítéséért, míg utóbbi az alsóházból való elkerülésért meccselt a zárótalálkozón.

Gólt ugyan nem láthatott a Sóstói Stadion közönsége az első félidőben, az iramra azonban nem lehetett panasz, helyzetek is akadtak szép számmal. A hazaiaknál Andre Alves kezdett nagyon agilisan, a brazil támadó két alkalommal is lövésig jutott, második próbálkozásánál Balajczának is közbe kellett avatkoznia. A túloldalon Mladen Bozsovicsnak szintén akadt védenivalója, Kovács és Simon is célba vette a Vidi kapuját, de a portás rendre jól lépett közbe. A 37. percben viszont már ő is csak szemmel verte Simon kísérletét, a labda csupán néhány centivel haladt el a jobb kapufa mellett.

A fordulás után a mérkőzés legnagyobb helyzetét dolgozta ki – és puskázta el – a fehérvári alakulat: Nagy Dániel lépett ki a leshatáron, majd a hosszú sarkot célozta meg, lövése végül mellément. A folytatásban leginkább a küzdelem dominált, komoly veszélyben nem forogtak a kapuk, egészen a 77. percig. A csereként beálló Gosztonyi cselezgetett a 16-os jobb oldalánál, majd laposan középre passzolt, ahol az érkező Nikolics estében lőtte a hálóba a labdát (1-0).

A hátralévő játékidőben mindkét oldalon akadt egy-egy kisebb helyzet, de a mérkőzés végeredményét ezek már nem befolyásolták, 1-0-ás hazai győzelem született.