Magyar foci

Nikolics bombaformában, kapaszkodik a Legia

A hazai pályán játszó Korona Kielce már a 12. percben kétgólos előnyt szerzett, úgy tűnt ez ma nem a Legia napja lesz. Azonban a 29. percben a brazil Guilherme szépített, így a Legia csak egygólos hátrányban van mikor szünetre vonultak a csapatok.

""

A fordulás után Palanca kiállítása után megfogyatkozott a Korona, majd a vendégek átvették az irányítást, aminek az 57. percben meg is lett az eredménye. Nikolics Nemanja egyenlített hét méterről egy lecsorgó lövés után, megszerezve hatodik gólját a bajnokságban. Nem sokkal később Bartosz Rymaniak öngóljával már a Legia volt előnyben. A 70. percben a vendégek is megfogyatkoztak, de a Koron így sem tudott egyenlíteni. A 83. percben Prijovic góljával eldöntötte a meccset a Legia, amely behúzta a három pontot és a gyenge idénykezdés után már a tabella 5. helyén áll.

Ekstraklasa, 14. forduló

Korona Kielce-Legia Warszawa 2-4
G.: Palanca (8.-tizenegyesből), Grzelak (12.) ill. Guilherme (29.), Nikolics (57.), Rymaniak (61.), Prijovic (83.)

GOOOL!
Korona Kielce 2:2 Legia Warszawa (57′ Nemanja Nikolic)#KORLEG @nopawel @BogusLWAW @BergNieWracaj @D3vilofficial @karoLegiafan pic.twitter.com/4jtgzXgx5m

— PolishFootballVideos (@PolishVideos) 2016. október 28.