NHL: remekel a Blackhawks és a Ducks

""

A Boston Celtics a Florida Panthers otthonában tudott nyerni. Az első harmadban a vendégek részéről Milan Lucic és Zdeno Chara is eredményes tudott lenni. A hazaiak részéről csak Tomas Kopecky iratkozott fel a góllövők listájára. A második játékrészben a Bruins Chris Kelly találatával visszaállította a kétgólos különbséget. Az utolsó felvonásban még Daniel Paille is bevette a Panthers kapuját, így a Boston 4-1-re nyerte meg a találkozót. A Bruins sorozatban a harmadik összecsapásán maradt veretlen.

A New Jersey Devils tegnap a Winnipeg Jets ellen maradt alul. A Devils jól kezdte a mérkőzést, ugyanis az első játékrészben egygólos előnyre tett szert. A második felvonásban Grant Clitsome és Evander Kane is bevette Johan Hedberg kapuját, így a vendégek átvették a vezetést. Az utolsó 20 percben Andrew Ladd megszerezte szezonbeli 10. gólját is, így a Jets 4-2-re győzedelmeskedett a Devils arénájában. A New Jerseyi alakulat sorozatban a második mérkőzését veszítette el.

A Detroit Red Wings a Vancouver Canuckset látta vendégül az előző játéknapon. A kanadai alakulat az első harmadban háromszor vette be a Red Wings kapuját. A hazaiak részéről csak Jordin Tootoo és Niklas Kronwall volt eredményes. A michigani alakulat az utolsó két játékrészt 6-0-ra nyerte meg, így meglepően simán 8-3-ra győzte le a Canuckset. A Red Wings két mérkőzés óta nyeretlen, míg a Vancouvernek megszakadt a két találkozóból álló győzelmi sorozata.

A Carolina Hurricanes a New York Islanders vendége volt tegnap. A ”Szigetlakók” pazarul kezdték a mérkőzést, ugyanis az első felvonásban Matt Moulson és John Tavares találataival kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben Eric és Jordan Staal góljaival a Hurricanes egalizálta az eredményt. Az utolsó 20 percben Bobby Sanguinetti és Alexander Semin is eredményes tudott lenni, így a Carolina 4-2-re nyert az Islanders otthonában. A Hurricanes jelenleg vezeti a Keleti főcsoport Délkeleti divízióját.

""

A Chicago Blackhawks továbbra is remek formában van. Az illinoisi alakulat ezt a Columbus Blue Jackets ellen is bebizonyította. A Blackhawks egy gólt sem kapott a mérkőzésen. Ez volt Corey Crawford hetedik shutoutja a ligában. Az összecsapást Andrew Shaw második harmadban ütött találatával nyerte meg a Blackhawks, amely első 18 mérkőzésén mindig szerzett legalább egy pontot, ez NHL rekord. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Chicago már öt mérkőzés óta veretlen.

Az előző mérkőzésen agyrázkódást szenvedő Jevgenyij Malkin nélkül is győzni tudott a Pittsburgh Penguins a Tampa Bay Lightning ellen. A Pens lényegében már az első harmadban eldöntötte a találkozót, ugyanis Sidney Crosby duplája mellett, még Paul Martin is eredményes tudott lenni, azaz a hazaiak háromgólos előnyre tettek szert. A második 20 percet 2-1-re nyerte meg a Lightning. Az utolsó felvonásban 1-1-re végeztek a csapatok, így a Penguins 5-3-ra nyerte meg az összecsapást.

A Calgary Flames egy kilencgólos mérkőzést játszott a Phoenix Coyotes-cal. Az első 20 percben a Flames Tim Jackman találatával előnybe került. A második és a harmadik harmadban is 4-4 gól született. Az utolsó játékrészben a Coyotes sokáig vezetett, de a 18. minutumban Jarome Iginla kiegyenlített. Az utolsó perc kezdetekor Curtis Glencross bevette a vendégek kapuját, amelyre már nem tudott válaszolni a Phoenix, így a Flames 5-4-re megnyerte a találkozót.

Az Anaheim Ducks a Colorado Avalanche-t látta vendégül. A denveri alakulat az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert. A Ducks a második felvonást 2-1-re nyerte meg. A hazai alakulat az utolsó harmadban Ryan Getzlaf révén kiegyenlített. Mivel a rendes játékidőben több gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás utolsó percében ütött Corey Perry góllal a Ducks megnyerte az összecsapást. A kaliforniai együttes sorozatban a hatodik mérkőzésén sem szenvedett vereséget.