Futball hírek

NHL: Rangers dráma, a Vancouver az alapszakaszgyőztes

""

A Vancouver Canucks egymás után második alkalommal nyerte meg az NHL alapszakaszát. A kanadai alakulat az utolsó játéknapon az Edmonton Oilers-t látta vendégül. Az első harmadban, még egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A második felvonásban a Canucks Henrik Sedin (14) találatával megszerezte a vezetést. A harmadik játékrészben Samuel Pahlsson (4) és David Booth (16) góljaival a hazai együttes 3-0-ra nyerte meg a találkozót. A hazaiak kapusának, Roberto Luongónak csak 17 lövést kellett hárítania. A harminchárom esztendős kapusnak a mostani volt NHL pályafutása 60. shutoutja. Érdekesség, hogy a Canucks tavaly 117 ponttal lett az alapszakaszgyőztese, most 111 pont is elég volt ehhez.

A Canucks a New York Rangers hazai botlása miatt nyerhette meg az alapszakaszt. A manhattani alakulat a Washington Capitals-t látta vendégül. A fővárosi alakulat már az első harmadban eldöntötte a találkozót, ugyanis Alex Ovechkin (38), Mathieu Perreault (16) és John Carlson (9) is bevette a hazaiak kapuját. A második felvonásban Nicklas Backström (14) góljával már 4-0-ra vezetett a Capitals. A játékrész 13. percében Brian Boyle (11) találatával szépíteni tudott a Rangers. Az utolsó harmadban nem született gól, így a Washington 4-1-re nyerte meg a mérkőzést. Az alapszakaszt elbukta a Rangers, azonban a Keleti főcsoportot az 1993-1994-es szezon után ismét megnyerte.

Pittsburgh Penguins két vállra fektette a Philadelphia Flyers-t. Az első harmad 6. percében Pascal Dupuis (25) góljával a Pens megszerezte a vezetést, azonban az utolsó percben Brayden Schenn (12) kiegyenlített. A második játékrészben a Pittsburghből Chris Kunitz (26), Sidney Crosby (8) és Jevgenyij Malkin (50) is betalált. A három Pens találatra csak Jaromir Jagr (19) tudott válaszolni. Mivel a harmadik felvonásban nem született gólt, így a vége 4-2 lett. A két ősi ellenség legalább négy mérkőzést, még játszik egymás ellen, ugyanis összekerültek a rájátszásban.

A címvédő Boston Bruins győzelemmel zárta az alapszakaszt. A massachusettsi alakulat a Buffalo Sabrest fogadta. Az első felvonásban, még egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját. A második felvonás 4. percében Tyler Seguin (28) révén előnybe került a Boston, de a Buffalo a 16. minutumban Brad Boyes (7) góljával egalizálta az eredményt. A harmadik harmadot remekül kezdte a Buffalo, amely Boyes (8) és Jason Pominville (30) találatival kétgólos előnyre tett szert. A címvédő Seguin (29) és Brad Marchand (28) révén, azonban kiegyenlített. A hosszabbításban nem dőlt el a mérkőzés, így következhettek a szétlövések. A találkozót Patrice Bergeron büntetőjével a Bruins nyerte meg.

A Phoenix Coyotes a franchise történelmében először lett divízióbajnok. A georgiai alakulat a Minnesota Wild otthonában nyert magabiztosan, így megnyerte a Csendes-óceániai csoportot. A 4-1-re megnyert mérkőzés legjobbja Taylor Pyatt volt, aki a négyből két gólt magára vállalt. A Coyotes a Chicago Blackhawks ellen játszik a rájátszásban.