NHL: Öt vesztes mérkőzés után újra ragyogtak a dallasi csillagok

Az elmúlt napokban rengeteg kritika zúdult a Dallas Starsra, mely előző öt mérkőzését rendre elveszítette. A texasi csapat csattanós választ adott a kétkedőknek, ugyanis a Detroit Red Wingset idegenben ütötte ki. A találkozó első 20 perce után Mike Ribeiro és Loui Eriksson révén, már két góllal vezetett a Dallas. A második játékrészben is betalált a Stars, ezúttal Krys Barch volt eredményes. A záró felvonásban Tomas Holmstromnak köszönhetően legalább a szépítés összejött a Red Wingsnek, de az utolsó gólt a dallasi Jamie Langenbrunner ütötte.

Múlt hét szerdán belső vérzés miatt kórházba kellett szállítani Joel Quennevillet, a címvédő Chicago Blackhawks vezetőedzőjét. Nos azóta kiengedték a kórházból és egy-két nap otthoni pihenő után a mai napon visszatért a csapat kispadjára, mely egy szép győzelemmel ünnepelte edzője visszatérését. Az Illinois-i alakulat a Nashville Predators otthonába látogatott el és az első játékrészben Tomas Kopecky, az utolsó felvonásban, pedig Marian Hossa és Patrick Sharp találataival nyert 3-0-ra.

A Phialdephia Flyers a tegnapi naphoz hasonlóan ezúttal is hosszabbítást játszott, egy nagy különbséggel tegnap kikapott a Phoenix Coyotes-tól, míg ma nyert a New York Islanders ellen. A rendes játékidőt az Islanders kezdte jobban, mely az első harmadban Frans Nielsen révén megszerezte a vezetést. A második felvonás a Flyers-ről szólt, ugyanis Mike Richards és James van Riemsdyk is bevette ellenfele kapuját. Az utolsó 20 perc Jeff Carter (Flyers) góljával kezdődött és Matt Martin (Islanders) duplával fejeződött be. A rendes játékidő 3-3-al végződött, így következhetett a hosszabbítás, ahol Andrej Meszaros döntött a Philadelphia javára.

Phil Kessel (2-2 gól és gólpassz) és Tyler Bozak (2 gól, 1 gólpassz) vezetésével a Toronto Maple Leafs legyőzte a Montreal Canadienst. A Vancouver Canucks is nyerni tudott, a ligaelső otthon verte meg a St. Louis Bluest.

Philadelphia Flyers – New York Islanders 4-3 – hosszabbításban
Detroit Red Wings – Dallas Stars 1-4
Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 4-5
Nashville Predators –  Chicago Blackhawks 0-3
Vancouver Canucks – St. Louis Blues 3-2
Los Angeles Kings – Minnesota WIld 4-2