Bajnokok Ligája

NHL: Öldöklő harc a rájátszásért – videó

""

A Buffalo Sabres nem adja fel a harcot a rájátszásért. A Keleti főcsoport Délkeleti divíziójában a Sabres a Washington Capitalsszal harcol. Nos, a Buffalo tegnap a Toronto Maple Leafset látta vendégül. A hazai csapat komoly bajba került az első harmadban, ugyanis a Toronto Tyler Bozak (18) duplájával és Matt Frattin (8) góljával 3-0-rá elhúzott. A második játékrészben Tyler Ennis (15) és Alexander Sulzer (2) találataival a Buffalo egy gólra felzárkózott. A harmadik felvonásban gólparádét rendeztek a csapatok. A Sabres-ből Derek Roy (16), Alexander Sulzer (3) és Jordan Leopold (10) talált be, míg a Torontóból Clarke MacArthur (20) és Jake Gardiner (6) voltak eredményesek. A rendes játékidő után 5-5-re állt a két csapat. A hosszabbítás 4. percében a Buffalo Roy (17) góljával megnyerte a találkozót. A Buffalo győzelmével pontszámban beérte a Washingtont (88-88 pont).

A Csendes-óceániai divízióban a Dallas Stars nehéz helyzetbe került, ugyanis kikapott a rivális San Jose Sharks-tól. Az első felvonás 13. percében a Sharks Daniel Winnik (8) góljával előnybe került, de a texasi alakulat Brenden Morrow (11) révén kiegyenlített. A második játékrészben a Dallas Alex Goligoski (9) góljával átvette a vezetést, de a San Joséból T.J. Galiardi (9) és Logan Couture (31) is válaszolni tudott erre a találatra. A harmadik harmadban Joe Thornton (17) és Ryane Clowe (16) is eredményes tudott lenni, így a Sharks 5-2-re nyert.

A divízióból a Phoenix Coyotes is jégre lépett. Az arizonai alakulat ellenfele a nem túl acélos Columbus Blue Jackets volt. Az első harmadban egyik csapat sem talált be. A második játékrészben a Phoenix kialakította a 2-0-ás végeredményt. Boyd Gordon (8) és Gilbert Brule (5) talált be a Columbus kapujába. A Phoenix kapusa, Mike Smith 54-szer (!) védett a mérkőzésen. A harminc esztendős játékosnak ez volt a 18. shutoutja. Érdekesség, hogy a mostani szezonban ez volt a 7. találkozója, amelyen nem kapott gólt. A divízió jelenlegi állása: 1. Los Angeles Kings 93 pont, 2. Phoenix 93, 3. San Jose 92, 4. Dallas 89, 5. Anaheim Ducks 78.

A Pittsburgh Penguins a Boston Bruins otthonában tudott nyerni. Az első felvonásban a Pens Sidney Crosby (6) és Paul Martin (2) révén a 15. perc előtt már 2-0-ra vezetett. A címvédő Benoit Pouliot (15) révén egy gólra felzárkózott. A második harmadban Milan Lucic (25) találatával a Boston kiegyenlített, de a Pittsburgh James Neal (40) és Crosby (7) révén kétszer válaszolt erre a gólra. A harmadik játékrész 7. percében Arron Asham (5) góljával már 5-2-re vezetett a Pens. Az 5-3-as végeredményt a 9. percben Rich Peverley (11) állította be.

A ligaelső New York Rangers a Philadelphia Flyers ellen játszott. A mérkőzést már az első harmadban eldöntötte a manhattani alakulat. A Rangers-ből Ryan McDonagh (7), Brian Boyle (10), Artem Anisimov (15) és Ryan Callahan (29) iratkozott fel a góllövők listájára. A második felvonásban a Philadelphiából Jakub Voracek (18) és Wayne Simmonds (28) is betalált, de a Rangers is talált egy gólt. Marian Gaborik (41) volt eredményes. A harmadik harmad 11. percében Scott Hartnell (37) góljával kialakult az 5-3-as végeredmény.

A Rangers jelenleg a Vancouver Canucksszel harcol az alapszakasz elsőségért. A kanadai alakulat az Anaheim Ducks ellen játszott. Az első harmad fordulatosra sikerült. A Ducks Ryan Getzlaf (10) góljával előnybe került, de a Canucks Alex Burrows (26) révén kiegyenlített. A vendégek Corey Perry (37) góljával másodszor is megszerezték a vezetést, de a hazaiak újfent kiegyenlítettek. Chris Higgins (18) talált be. A második felvonást pazarul kezdte a Ducks. Rod Pelley (2) és Devante Smith-Pelly (7) révén kétgólos előnyre tett szert. A Vancouver Burrows (27) és Maxim Lapierre (9) góljaival egalizálta az eredményt. A harmadik játékrészben egyik csapat sem talált a kapuba, így következhetett a hosszabbítás, majd a szétlövések. A mérkőzést Lapierre büntetőjével a Canucks nyerte meg. A Vancouvernek és a NY Rangers-nek 109-109 pontja van.

Buffalo Sabres – Toronto Maple Leafs 6-5 – hosszabbításban
New Jersey Devils – New York Islanders 3-1
Philadelphia Flyers – New York Rangers 3-5
Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 3-5
Ottawa Senators – Carolina Hurricanes 1-2
Florida Panthers – Winnipeg Jets 4-5 – hosszabbításban
Nashville Predators – Minnesota Wild 2-1 – szétlövéssel
Dallas Stars – San Jose Sharks 2-5