NHL Kiütötték a Pittsburghöt, komoly bajban van a címvédő

Csattanós válasza volt a Tampa Bay Lightning-nak a szerdai Pittsburgh Penguins győzelemre (3-0). A floridai alakulat, már a találkozó első harmadában bekezdett, ugyanis Eric Brewer, Vincent Lecavalier és Nate Thompson is betalált Marc-Andre Fleury kapujába. A következő játékrészt a hazaiak kezdték jobban, ugyanis Craig Adams révén szépíteni tudtak, de 14 másodperccel a harmad vége előtt Martin St. Louis betalált és vissza állt a három gólos differencia. A záró felvonásban Mattias Ohlund tette fel az i-re a pontot. Az összesítésben 1-1 és most két Tampa mérkőzés következik.

Nem jelent gondot a Washington Capitals számára a New York Rangers megverése. Az első mérkőzésen, ugyan a hosszabbítás döntött, tegnap azonban nem bízott semmit a véletlenre a fővárosi csapat. A remekül védekező Capitals a második harmadban döntötte el a mérkőzést, ekkor Jason Chimera és Jason Arnott volt eredményes. Érdekesség, hogy a Washington huszonkét esztendős kapusának, Michal Neuvirthnek ez volt az első rájátszásbeli shutoutja.

Egyelőre papírforma szerint alakul a Vancouver Canucks – Chicago Blackhawks mérkőzés. Ennek a címvédő Illinois-i csapat szurkolói nem örülnek, ugyanis a Canucks 2-0-ra vezet az összesítésben. A pénteki mérkőzésen Jannik Hansen góljával szerzett vezetést az alapszakasz bajnoka, majd a második felvonásban Daniel Sedin és Alexander Edler is eredményes volt, igaz ebben a 20 percben  Ben Smith szépíteni tudott. A záró felvonásba a Chicago ráijesztett a hazai drukkerekre, ugyanis Viktor Stalberg és Ben Smith is betalált, igaz a két vendég gól között Daniel Sedin is megszerezte második gólját, de az utolsó Blackhawks gól után, még 7 perc hátra volt a mérkőzésből. Vasárnap Chicagóban folytatódik a harc.

Az Anaheim Ducks visszavágott a Nashville Predatorsnak. A „Kacsák”, már az első harmadban kétszer (Corey Perry, Teemu Selanne) bevették Pekka Rinne kapuját. A következő játékrész Shea Weber (Nashville) találatával kezdődött, majd Bobby Ryan és Ryan Getzlaf góljaival végződött. A záró felvonásban Patric Hornqvist és Joel Ward egy gólra felhozták a Predatorst, de kevesebb mint egy perccel a dudasó előtt Bobby Ryan eldöntötte a mérkőzést. Az Anaheim kiegyenlítette a párharcban.