Labdarúgó NB I

NHL: Kialakult a rájátszás mezőnye! – videó

""

A játéknap egyik legérdekesebb mérkőzését Philadelphiában játszották, ahol Flyers a Buffalo Sabres ellen játszott. Az első harmadban még egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját. A második játékrészben a Sabres Ville Leino (8) góljával megszerezte a vezetést. A harmadik felvonásban a Philadelphia megfordította az eredményt. Marc-Andre Bourdon (4) és Matt Read (24) voltak eredményesek. A Buffalo rájátszásbéli reménye ezzel a vereséggel haloványak lettek.

A Sabres bukása miatt a Washington Capitals-nak csak annyit kellett tennie, hogy hazai pályán legyőzi a Florida Pantherst. A fővárosi alakulat remekül kezdte a Délkeleti divízió rangadóját, ugyanis az első harmadban Jay Beagle (4) révén előnybe került. A második játékrész legelején Alex Ovechkin (37) és Brooks Laich (16) góljaival már 3-0-ra vezetett a Capitals. A 16. percben Mikael Samuelsson (13) találatával a Panthers két gólra felzárkózott. A harmadik felvonásból 42 másodperc telt el, amikor Ed Jovanovski (3) góljával a Florida 3-2-re módosította az állást. A 19. percben Alexander Semin (21) bebiztosította a Capitals győzelmét és rájátszásbéli helyét. A Washington sorozatban ötödik szezonjában is bejutott a playoff-ba.

A Nyugati főcsoportban is minden kérdésre választ kaptunk. Ebben a főcsoportban csak a Csendes-óceániai divízióban nem lehetett tudni, hogy mely csapatok képviseltethetik magukat a rájátszásban. Nos, a Los Angeles Kings, a San Jose Sharks és a Phoenix Coyotes is ott lesz a legjobbak között. A pár játéknappal ezelőtt, még a csoport élén álló Dallas Stars a négy mérkőzéses nyeretlenségi szériájának köszönhetően egymás után negyedik alkalommal maradt le a rájátszásról.

A Pittsburgh Penguins otthon győzte le a New York Rangerst. Az első harmadban Chris Kunitz (25) találatára a Rangers Brandon Dubinsky (10) révén még válaszolni tudott, de Tyler Kennedy (11) góljára már nem érkezett válasz. A második játékrészben a Pens Richard Park (7) találatával tovább növelte az előnyét. A harmadik 20 percben a Pittsburghből Jevgenyij Malkin (49) és Kris Letang (10) is feliratkozott a góllövők listájára. A New Yorkból csak Artem Anisimov (16) volt eredményes, így a Penguins 5-2-re megnyerte a rangadót.

A Vancouver Canucks veresége miatt, még nem dőlt el, hogy melyik csapat lesz az alapszakasz legjobbja. Az Calgary-ban vereséget szenvedő Vancouvernek és a Pittsburghben bukó New Yorknak is 109-109 pontja van, de a jelenleg 107 pontos St. Louis Blues holnap játszik a Phoenix Coyotes ellen, vagyis az utolsó játéknap előtt három csapat küzdhet a Presidents’ Trophy-ért. Érdekesség, hogy a Canucks vesztét Mike Cammalleri (20) okozta, aki a Calgary három góljából kettőt vállalt magára.

A rájátszás mezőnye
Keleti főcsoport (az első három helyen a divízió elsők): NY Rangers (109 pont), Boston Bruins (100), Florida Panthers (92), Pittsburgh Penguins (106), Philadelphia Flyers (103), New Jersey Devils (100), Ottawa Senators (92), Washington Capitals (90)

Nyugati főcsoport (az első három helyen a divízió elsők): Vancouver Canucks (109 pont), St. Louis Blues (107), Los Angeles Kings (94), Nashville Predators (102), Detroit Red Wings (101), Chicago Blackhawks (99), San Jose Sharks (94), Phoenix Coyotes (93)