NHL: Drámai fordítás Chicagóban, kiütéses siker New Yorkban – videók

""

A Chicago Blackhawks csak egyszer vezetett a San Jose Sharks ellen, igaz az a pillanat győzelmet eredményezett az illinois-i alakulat számára. A találkozó első harmadában Jamie McGinn (6) találatával megszerezte a vezetést a San Jose, amely szombaton 1-0-ra kikapott a St. Louis Blues-tól. A második játékrészben Marcus Kruger (3) kiegyenlített, de pár perccel később Justin Braun idénybeli első találatának köszönhetően ismét a Sharks-nál volt az előny. A záró harmadban a hazai alakulat mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudták bevenni Antti Niemi kapuját, egészen a 18. perc végéig, ekkor Andrew Brunette (7) betalált és döntetlenre mentette a mérkőzést. A hosszabbításból 34 másodperc volt hátra, amikor Patrick Sharp (16) eldöntötte a mérkőzést. Az izgalmas és sok helyzetet hozó mérkőzésen összesen 10 perc kiállítás (Chicago 6, San Jose 4) született.

A New York Rangers nem kegyelmezett meg a Florida Panthers-nek. A manhattani alakulat az első harmadban két emberelőnyös gólt ütött. Előbb Brad Richards (11), majd Artem Anisimov (6) vette be Jose Theodore kapuját. Valamivel kevesebb mint két perccel a felvonás vége előtt Erik Gudbranson (1) szépíteni tudott. A második játékrész végzetes volt a vendég csapat számára, ugyanis a Rangers-ből Derek Stepan (6) kétszer, míg Steve Eminger (2) és Marian Gaborik (15) egyszer-egyszer volt eredményes, így 40 percnyi játék után a New York 6-1-re vezetett a Florida ellen. A záró harmadban egyik csapat sem tudta feltörni a másik védelmét, így a vége 6-1. a New York Rangers előző tíz mérkőzéséből csak hármat veszített el, míg a Florida Panthers a címvédő Boston Bruins legyőzése óta sorozatban második vereségét könyvelhette el.