NHL: Dráma a javából! Az utolsó harmadban menekült meg a Detroit

Azt mindenki sejtette, hogy izgalmas lesz a Detroit Red Wings – San Jose Sharks párosítás, de az első három mérkőzés után, sokan leírták a Michigan-i alkulatot, ugyanis az első három találkozót elveszítette a 12. Stanley-kupájára ácsingózó csapat. A San Josenak csak egyetlen egy mérkőzést kellett volna megnyernie, ahhoz, hogy ő jusson be a Nyugati főcsoport döntőjébe, de a várva várt siker elmaradt, sőt a Detroit sorba nyerte a mérkőzéseket, így jutottak el a hatodik összecsapásig.

Az első harmadban a Red Wings hatalmas fölényben játszott és mindent megtett a győzelemért. Ezt bizonyítja a kapura lövési statisztika is, ugyanis a hazaiak 18 alkalommal, míg a vendégek 6-szor próbálkoztak, de gól egyik kísérletből sem lett.

A második játékrészben is inkább a Detroit irányított, míg a San Jose kivárásra játszott. 40 perc játék után továbbra is 0-0 volt az állás.

A harmadik felvonás 4. percében Logan Couture találatával megszerezte a vezetést a San Jose. A Detroitot megfogta a gól, de nem törte meg teljesen. A 11. percben Henrik Zetterberg kiegyenlített, majd Valtteri Filppula a 13. minutumban előnyhöz juttatta a hazaiakat. A találkozó végéig mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, sőt az utolsó percekre a Sharks, még kapusát Antti Niemit is lehozta, de a 19. percben Darren Helm az üres kapuba ütötte a korongot, ezzel eldöntve a hatodik mérkőzést, amelyet a Detroit Red Wings 3-1-re nyert meg.

Összesítésben 3-3, a továbbjutást eldöntő hetedik mérkőzést egy nap pihenő után csütörtökön rendezik meg San Joseban.