NHL: A Washington megint megverte a Pittsburghöt

A mostani szezonban, már harmadjára találkozott egymással a Pittsburgh Penguins és a Washington Capitals. Először december 23-án mérték össze az erejüket, akkor a Pens nyert szétlövésekkel 3-2-re, majd az emlékezetes Winter Classic mérkőzés, ahol a Capitals visszavágott a vereségért (3-1). A mai játéknapon is Pittsburghben találkozták egymással. A találkozó egyetlen gólját a második harmadban láthatta a nagyérdemű, akkor a fővárosi csapat orosz sztárja Alex Ovecskin, majdnem a félpályáról ütötte be a jobb felső sarokba a korongot. A Capitals cseh kapusa Michal Neuvirth 39 alkalommal védett, amivel karriercsúcsot döntött.

A New York Islanders nem kegyelmezett a Florida Panthers-nek. A „szigetlakók”, már az első harmadban megmutatták a Panthers-nek, hogy melyik csapat az erősebb. Ebben a játékrészben a hazai csapat 16, míg a Florida 3-szor próbálkozott kapura lövéssel és csak az Islanders támadóinak pontatlansága miatt úszta meg 2 kapott góllal ezt a 20 percet a Panthers. A második harmadban Radek Martinek és Josh Bailey megduplázta az Islanders előnyét. A záró felvonásban legalább a szépítés összejött a vendég csapatnak Mike Santorelli révén, de az utolsó gólt (Matt Moulson) az Islenders ütötte.

A Chicago Blackhawks a második harmadban lemosta a pályáról a St. Louis Bluest és megnyerte a mérkőzést. A találkozó rosszul kezdődött a címvédő számára, ugyanis Andy McDonald és Brad Boyes is betalált Corey Crawford kapujába, de a Chicago nem adta fel és a következő felvonásban eldöntötte a mérkőzést. Az ominózus játékrészben Viktor Stalberg, Dave Bolland, Patrick Kane és Jonathan Toews s bevette a Blues kapuját. A lélektani előny birtokában a Chicago nem akart, míg a Blues nem tudott mint csinálni az utolsó harmadban, igaz Alex Pietrangelo (St. Louis) és Marian Hossa (Chicago) is eredményes volt. Érdekesség, hogy Hossa egy másodperccel a mérkőzés vége előtt ütötte az üres kapuba a pakkot.

New York Islanders – Florida Panthers 5-1
St. Louis Blues – Chicago Blackhawks 3-5
Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 0-1