NHL: A sztár sérülése komoly gondot okozhat Bostonban

Úgy tűnik, hogy súlyosabb Patrice Bergeron agyrázkódása, ugyanis a Boston Bruins tájékoztatása szerint lecserélték őt a csapat második sorában.

A vezetőedző, Claude Julien döntése értelmében a harmadik sorból átkerült a másodikba Chris Kelly, így neki kell helyettesítenie Bergeront.

A harminc esztendős Kellyt február 15-én egy 2011-es második körös választási jogért cserébe igazolta le az Ottawa Senatorstól a Boston. A mostani szezonban 84 mérkőzésen lépett jégre, ezalatt átlagban 15:25 percet töltött a pályán, nem mellesleg 28 pontot (14 gól, 14 gólpassz) szerzett.

A huszonöt esztendős Bergeron, aki világ- és olimpiai-bajnoknak vallhatja magát a pénteki Philadelphia Flyers elleni mérkőzésen sérült meg, miután ütközött az ellenfél játékosával Claude Giroux-val. A Bruins vezérigazgatója, Peter Chiarelli akkor arról beszélt, hogy a Tampa Bay ellen biztosan jégre léphet a center. Érdekesség, hogy továbbra sem ehet tudni, hogy mikor kezdődik a Keleti főcsoportdöntőjének küzdelmei.