NHL: A Detroit és a Boston is hatot ütött

A Detroit Red Wings és a Boston Bruins magabiztos győzelmet aratott az NHL mai játéknapján. A Michigani csapat nem is akárhol nyert, ugyanis a Tampa Bay Lightning otthonában diadalmaskodott. A találkozó mindhárom harmadában két gólt ütött a Red Wings. Az elsőben Daniel Cleary és Pavel Dacjuk, a másodikban Niklas Kronwall és Justin Abdelkader, ebben a felvonásban a Tampa is két gólt (Victor Hedman, Steve Downie) szerzett és végül az utolsó harmadban, ahol Dacjuk és Darren Helmvolt eredményes.

A Boston három meglepő vereség után szeretett javítani a New Yorkban az Islanders otthonában. A Massachusetts-i alakulat az első két harmadban eldöntötte a találkozót, ugyanis mindkét felvonásban 3-3 gólt lőtt. Az elsőben Blake Wheeler, Mark Recchi, Gregory Campbel, a másodikban David Krejci, Tyler Seguin és Milan Lucsics, ebben a játékrészben a Tampából John Tavares és Josh Bailey is eredményes volt, az utolsó 20 percben egyedól Tavares vette be az ellenfél kapuját.

A Vancouver Canucks és a Montreal Candiens is vereséget szenvedett. A ligaelső Canucks Nashvillebe látogatott. Érdekesség, hogy az első és a harmadik harmadban sem született gól, nem úgy mint a másodikban, ahol Martin Erat, Nick Spaling és Mike Fisher talált be a kanadai csapat kapujába, míg a Vancouver részéről Daniel Sedin szerzett gólt. A rekordbajnok Montrealt kiütötte az Edmonton Oilers. Az első felvonásban Ales Hemsky volt eredményes, majd jött a második felvonás és Jeff Halpern kiegyenlített. Ennek ellenére a mérkőzést a Nashville nyerte meg, mely az utolsó 20 perc során háromszor (Jordan Eberle, Ryan Jonas, Ales Hemsky) is bevette Carey Price kaapuját.

A New York-iak ettől függetlenül örülhettek, ugyanis a Rangers szétlövésekkel nyert a Los Angeles Kings ellen. A Phoenix Coyotes Keith Yandle három gólpasszának is köszönhetően nyert az Atlanta Thrashers ellen.

New York Islanders – Boston Bruins 3-6
New York Rangers – Los Angeles Kings 4-3 – szétlövéssel
Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings 2-6
Nashville Predatirs – Vamcocuver Canucks 3-1
Edmonton Oilers – Montreal Canadiens 4-1
Phoenix Coyotes – Atlanta Thrashers 4-3
San Jose Sharks – Washington Capitals 3-2