NHL: A Chicago otthonában szárnyalt a Philadelphia

A Philadelphia Flyers nyerte, a Chicago Blackhawks elleni presztízsmérkőzést. A tavalyi Stanley-kupa visszavágójának első harmadában egyik csapat sem tudott a másik kapujába találni. A második felvonásból, még egy perc (0:49) sem telt el, mikor Jeff Carter megszerezte a vezetést a Flyersnek. Az utolsó harmadban négy gólt láthatott a United Centerbe kilátogató 21,660 néző. Nagy bánatukra, ebből hármat ( Nyikoláj Zherdev, Jeff Carter, Scott Hartnell) a Philadelphia szerzett. A Chicago egyetlen gólját Marian Hossa ütötte. A mérkőzés legjobbja a három pontot (2 gól, 1 gólpassz) jegyző Jeff Carter lett.

A Tampa Bay Lightning nem kegyelmezett az Atlanta Thrashersnek. A találkozó első harmadában nem született gól, majd a második játékrészben beindult a Tanpa henger. Az ominózus felvonásban Nate Thompson, Dana Tyrell, Steven Stamkos, Martin St. Louis és Simon Gagne is betalált Ondrej Pavelec, majd a cseh kapus helyére beálló Peter Mannino kapujába. Az utolsó harmadban Pavel Kubina és Simon Gagne találataival tovább növelte előnyét a hazai csapat. Az Atlanta Rich Peverley góljával legalább a szépítést megszerezte. A Tampa Bay egymás után negyedik mérkőzését nyerte meg.

Nyolc gól és vendég siker született a New York Islanders – Buffalo Sabres mérkőzésen. Az első harmadban Paul Gaustad találatával, egy gólos előnyre tett szert a Buffalo. A második felvonásban, a hazai csapatból Matt Moulson és Josh Bailey is betalált Ryan Miller kapujába, a másik oldalon Tyler Ennis volt eredményes. Az utolsó 20 percben a Sabres három (Nathan Gerbe, Tyler Myers, Jason Pominville), míg az Islanders egyet (Jack Hillen) gólt ütött. Érdekesség, hogy 8 nap leforgása alatt ez volt a harmadik összecsapásuk. Az első kettőt az Islanders (5-3, 5-2) nyerte meg.

Egymás után negyedik mérkőzését nyerte meg a New Jersey Devils. Az „Ördögök”, ezúttal a Florida Pantherst győzték le. A találkozó első harmadában Ilya Kovalcsuk és Jason Arnott találataival, két gólos előnyre tett szert a Devils. A második játékrészt Shawn Matthias találatával a Florida kezdte jobban, de a hazai csapatból Brian Rolston és Patrik Elias is betalált. Az utolsó felvonásban egy-egy gól született. A Floridából Marty Reasoner, míg a Devils-ből Jason Arnott talált be.

A Nashville Predators szétlövésekkel győzte le az Edmonton Oilerst. A találkozó első harmadában Alexander Sulzer révén egy gólos előnyre tett szert a Predators. A következő találatra a harmadik felvonásig kellet várni, ekkor két (Andrew Cogliano, Taylor Hall) Oilers és egy (Joel Ward) Predators találat született. Mivel a hosszabbításban nem született gól, így a szétlövésekre marad a döntés, ahol Cody Franson büntetőjével nyert a Nashville.

Chicago Blackhawks – Philadelphia Flyers 1-4
New Jersey Devils – Florida Panthers 2-5
New York Islanders – Buffalo Sabres 3-5
Tampa Bay Lightning – Atlanta Thrashers 7-1
Edmonton Oilers – Nashville Predators 2-3 – szétlövésekkel