NHL: A Chicago hetet ütött a szétlövések napján

Öt nap pihenő után a Chicago Blackhawks magabiztos győzelmet aratott, a Columbus Blues Jackets fölött. A találkozó első harmadát jól kezdte a hazai csapat, mely Derek Dorsett révén megszerezte a vezetést. Érdekesség, hogy hat másodperc telt el a mérkőzésből, mikor 2 perces büntetést kapott Kristian Huselius (Columbus). Hat perccel a Blue Jackets találta után Nick Leddy kiegyenlített, majd a játékrész végén (17:44) Duncan Keith góljával, már a Chicago vezetett. A második felvonást, még jobban kezdte a Columbus, mint az elsőt, ugyanis 42 másodperc leforgása alatt Derick Brassard (1:40) és Samuel Pahlsson (2:22) is betalált Marty Turco kapujába. Azonban ezt a 20 percet is a Blackahwks nyerte meg, ugyanis Viktor Stalberg, Patrick Kane és Jonathan Toews is eredményes volt a két hazai gólok után. Az utolsó harmad formalitás volt a címvédő számára, mely a biztonság kedvéért ezt a játékrészt is megnyerte. A Chicagóból Dave Bolland és Marian Hossa, míg a hazai csapatból Matt Calvert volt eredményes.

A játéknapon öt mérkőzés is szétlövéssel dőlt el:
 A legérdekesebb mindenképpen a Montreal Canadiens győzelme volt, mely idegenben verte meg a Washington Capitalst. Az összecsapás első harmadában Mathieu Perreault és Mike Knuble találataival, már két góllal vezetett a fővárosi alakulat, de a második 20 percben Brian Gionta duplájával kiegyenlített a Canadiens. Több gól már nem született a mérkőzésen, így következhetett a szétlövések, ahol Gionta döntött a kanadai csapat javára.

A Pittsburgh Penguins Sidney Crosby és Jevgenyi Malkin nélkül győzte le a New York Rangerst. Az első harmad után Brandon Prust találatával, még a Rangers vezetett. A második játékészben a Pens hármat (Dustin Jeffrey, Mike Rupp, Chris Kunitz), míg a Rangers kettőt (Artem Anisimov, Ryan Callahan) ütött. A rendes, illetve a hosszabbításban sem született több gól. A maratoni büntetőpárbajt a hetedik párosnál fejeződött be, ekkor Dustin Jeffrey be, míg Marian Gaborik kihagyta büntetőjét, így sorozatban harmadik győzelmét aratta a Pittsburgh.

A Toronto Maple Leafs otthon fektette két vállra a Florida Pantherst. Az első harmadban Kris Versteeg és Nyikoláj Kulemin volt eredményes a hazaiak részéről, míg a másik oldalon Stephen Weiss  volteredményes. A második felvonás David Booth (Florida) találatával kezdődött és Mikhail Grabovski (Toronto) góljával fejeződött be. Az egyenlítő találatot kevesebb mint négy perccel a mérkőzés vége előtt szerezte Cory Stillman (16:19). A szétlövésekben Colby Armstrong döntött a kanadai csapat javára.

A Calgary Flames idegenben verte meg a Nashville Predatorst. A mérkőzés első harmadában Martin Erat találatával, még vezetett a hazai csapat, de az utolsó felvonásban Matt Stajan és Cory Sarich is eredményes volt a kanadai alaklatban, míg a Predators részéről csak Patric Hornqvist szerzett gólt. A mérkőzést Rene Bourque döntötte el.

Egyetlen gól sem született a rendes játékidőben, a Minnesota Wild – Los Angeles Kings mérkőzésen. Mivel a ráadásban is gólképtelen volt a két csapat, így következhetett a szétlövés, ahol Pierre-Marc Bouchard döntött a Wild javára. Érdekesség, hogy a Minnesota szélsőjének Andrew Brunettenek ez volt az 1000. mérkőzése a ligában

Egyértelműen a Philadelphia Flyerst érintette a legrosszabbul az öt nap pihenő, ugyanis a tavalyi Stalnley-kupa döntős csapatot lenullázta a Tampa Bay Lightning. Az összecsapás, már az első harmadban eldőlt, ahol Teddy Purcell duplájával (az első gólját 19 másodperccel a kezdés után szerezte) és Steve Downie találataival három gólos előnyre tett szert a hazai csapat. A kegyelemdöfést az utolsó felvonásban Steven Stamkos vitte be, aki tovább növelte előnyét a pontversenyben (67 pont).

A Vancouver Canucks fontos rangadót nyert meg. A kanadai csapat a Dallas Stars-hoz látogatott. Az első negyedben, még nem született gól, a második felvonásban, már igen. Ebben a játékrészben a Vancouver három (Mikael Samuelsson, Christian Ehrhoff, Ryan Kesler) góljára csak Loui Eriksson válaszolt a texasiaktól. Az utolsó 20 percben Alex Burrows is eredményes volt, így a Canucks 4-1-re nyert.

Három gólos hátrányból állt fel a San Jose Sharks, a Phoenix Coyotes elleni mérkőzésen. Az első harmadban Radim Vrbata és Keith Yandle, a második felvonásban Paul Bissonnette találataival, már három góllal vezettet a Coyotes. A Sharks, még ennek a harmadnak a végén szépíteni tudott Joe Pavelski révén. Az utolsó felvonásban átszalad ellenfelén a San Jose, mely négyszer (Joe Pavelsk, Kyle Wellwood, Patrick Marleau, Joe Thornton) vette be Ilya Bryzgalov kapuját.

Toronto Maple Leafs – Florida Panthers 4-3 – szétlövésekkel
New Jersey Devils – Ottawa Senators 2-1
Carolina Hurricanes – Boston Bruins 2-3
Atlanta Thrashers – New York Islanders 1-4
Columbus Blue Jackets – Chicago Blackhawks 4-7
New York Rangers – Pittsburgh Penguins 3-4 – szétlövésekkel
Washington Capitals – Montreal Canadiens 2-3 – szétlövésekkel
Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 4-0