""

A Boston Bruins továbbra is remek formát mutat. A massachusettsi alakulat a tegnapi játéknapon a Carolina Hurricanes otthonában tudott nyerni. Az első harmad elején Brad Marchand (emberhátrányból) és Zdeno Chara (emberelőnyből) találataival a Bruins elhúzott két góllal. A 15. percben Jamie McBain révén a Hurricanes közelebb férkőzött a vendégekhez. A második felvonás az előző ellentéte volt. A hazaiak ütöttek két gólt, amelyre csak egy bostoni válasz érkezett. Az utolsó játékrészre tehát döntetlennel fordultak a csapatok. A találkozót David Krejci és Tyler Seguin góljaival végül 5-3-ra nyerte meg a Bruins. A vendégek az első öt találkozójukon mindig pontot szereztek, erre utoljára 1990-ben volt példa!

Eric Staal (Hurricanes) 1 gól, 1 gólpassz

A Columbus Blue Jackets némi meglepetésre legyőzte a Dallas Starst. Érdekesség, hogy a találkozót csak 10,475-en tekintették meg a helyszínen, amely hatalmas csalódás a Blue Jackets számára, ugyanis a Nationwide Arena jégkorongmérkőzéseken közel 19 ezer férőhelyes! Az első harmadban egyik alakulat sem szerzett gólt. A második játékrész 5. percében a vendégek Philip Larsen találatával megszerezték a vezetést. A 18. minutumban a Blue Jackets Derek Dorsett góljával kiegyenlített. Az összecsapást a hazaiak harminchét esztendős veterán játékosa, Vinny Prospal döntött el a harmadik harmad elején.

Jack Johnson (Blue Jackets) 1 gólpassz

Kiütéses sikettel szerezte meg szezonbeli második győzelmét a Phoenix Coyotes. Az arizonai csapata a Nashville Predatorsszal játszott hétfőn. Az első játékrészben a Coyotes Antoine Vermette révén előnybe került. A második felvonásban Lauri Korpikoski találatával tovább növelte az előnyét a hazai együttes. Az utolsó 20 percben Nick Johnson és Keith Yandle is bevette Pekka Rinne kapuját, így a Coyotes 4-0-ra nyerte meg a találkozót. A hazaiak kapusa, Chad Johnson első shutoutját jegyezte az NHL-ben.

Nick Johnson (Coyotes) 1 gól, 1 gólpassz

Az Edmonton Oilers a Colorado Avalanchet látta vendégül az előző játéknapon. Az első játékrészben a kanadai együttesből Ales Hemsky és Jordan Eberle is eredményes tudott lenni. A második felvonásban az Oilers Shawn Horcoff találatával tovább növelte az előnyét. A harmadik harmad 8. percében az Avalanche P.A. Parenteau góljával közelebb férkőzött a hazaiakhoz. A végeredmény azonban 4-1 lett, ugyanis az 1/1-es választott Nail Yakupov is bevette a vendégek kapuját. Érdekesség, hogy az Oilers mindegyik találata emberelőnyből született.