NHL: 21 gólos All-Star mérkőzés – videó

2009 után ismét Kanadában rendezték meg az NHL All-Star mérkőzést. Érdekesség, hogy az ottawai Scotiabank Place-be 20.510 szurkoló váltott jegyet. Az elmúlt évhez hasonlóan ismét két csapatkapitányt neveztek meg a szervezők, akik draft szerűen választották ki játékosaikat. Idén a Boston Bruins kapitánya, Zdeno Chára és az Ottawa Senators ”C-je” Daniel Alfredsson volt a két vezér. A két 1/1-es Erik Karlsson (Ottawa Senators) és Pavel Datsyuk (Detroit Red Wings) volt.

Térjünk rá a mérkőzésre. Az első harmadban a Chára csapat nagyon bekezdett. A 4. és a 10. percben Marian Gáborik (1; New York Rangers), míg a 5. minutumban a Pittsburgh Penguins sztárja Jevgenyij Malkin is eredményes tudott lenni. Alfredssonék sem maradtak gól nélkül, sőt valamivel több mint három perc alatt kiegyenlítettek. Gáborik második találata urán pár másodperccel Jason Spezza (1; Ottawa Senators) szépített, majd Henrik Sedin (1; Vancouver Canucks) és John Tavares (1; New York Islanders) is gólt ütött.

A második felvonás első percében Gáborik harmadszor is elszomorította Alfredssonékat. Chára csapata Joffrey Lupul (1; Toronto Maple Leafs) góljával 5-3-ra vezetett. Daniel Alfredsson vezetésével, azonban fordítani tudott a ”hazai” alakulat. A Senators és saját csapatának kapitánya a 14. és 16. percben is bevette az ellenfél kapuját. A svéd góljai előtt Jason Pominville (1; Buffalo Sabres) is eredményes tudott lenni. Az utolsó harmadra, mégis döntetlennel fordultak a felek, ugyanis a Chicago Blackhawks egyik vezére, Patrick Kane (1) kiegyenlített.

Az utolsó játékrészben a Chára csapat megtáltosodott. Húsz perc alatt hatszor vették be az Alfredsson csapat kapuját. Phil Kessel (1; Toronto Maple Leafs), Jarome Iginla (1; Calgary Flames), Marian Hossa (1; Chicago Blackhawks); Zdeno Chara (1), Corey Perry (1; Anaheim Ducks) és Joffrey Lupul (2) volt eredményes. A másik oldalon ”csak” három gól született. Milan Michalek (1; Ottawa Senators), Claude Giroux (1; Philadelphia Flyers) és Daniel Sedin (1; Vancouver Canucks) iratkozott fel a gólszerzők listájára. A mérkőzés végeredménye 12-9 lett a Chára csapat javára.