NFL: Súlyos sérülések, összeszólalkozás, Colts és Lions bukás – videók

A Green Bay Packers továbbra is veretlen, míg a Detroit Lions elszenvedte első vereségét a 2011-es szezonban. A címvédő Packers a szezon előtt titkos esélyesnek tartott, de eddig csalódást keltő St. Louis Ramst fogadta. Érdekesség, hogy a Green Bay Curly Lambeaura (a csapat alapítója, vezetőedzője és játékosa volt) emlékezve sötétkék, arany színű mezben játszott. Lambeau a Notre Dame egyetemre járt, amelynek ez a színösszetétele. A találkozó érdekessége, hogy csak az első félidőben született pont. A második negyedben 21 pontot szerzett a Packers, amely 24 egységig jutott a mérkőzésen. A St. Louis Josh.Brown 36 yardos field goaljával kozmetikázta az eredményt, mindezt 24-0-nál tette. A találkozó hőse a Green Bay elkapója, Jordy Nelson volt, aki karriercsúcsot jelentő 93 yardos TD-t szerzett (összesen: 104 yard). Aaron Rodgers ismét parádézott. A „Sajtfejűek” QB-je 310 passzolt yarddal, 3 TD átadással és 1 interceptionnal zárt. A Rams-nél jól teljesített Steven Jackson és Danario Alexander. A futó 96, míg az elkapó 91 yardot szerzett.

A Detroit Lions otthon kapott ki a San Francisco 49ers-től. Az első negyedben csak a Lions szerzett pontot, majd a második felvonásban Aldon Smith a saját célterületén belül vitte földre Matthew Staffordot, ezzel három pontot szerzett csapatának. Az utolsó negyed legelején a Lions Nate Burleson TD-vel 19-15-re módosította az állást. Jim Harbaugh fiai, azonban nem adták fel a mérkőzést, sőt a tight end Delanie Walker hatpontosával visszavették a vezetést. A végeredményt a 49ers rúgója, David Akers állította be. Az előző szezonban, még a Philadelphia Eaglest erősítő Akers 37 yardról értékesítette field goal kísérletét. A Detroit-nál Staffordot 293 passzold yarddal és 2 TD átadással, míg Calvin Johnson 113 elkapott yarddal zárt. A San Franciscónál a futó, Frank Gore 141 yardot és 1 touchdownt, míg Aldon Smith (2) és Justin Smith (1.5) 3.5 sackket jegyzett. A találkozó után a 49ers mestere, Jim Harbaugh és a Lions vezetőedzője, Jim Schwartz összeszólalkozott.

Vajon mire képes Cam Newton? A 2011-es draft 1/1-sét sokan a liga egyik legtehetségesebb irányítójának tartanak, vannak olyanok is, akik nem estek hanyatt a teljesítményétől. A Carolina Panthers szezonbeli ötödik vereségét (egy győzelem) szenvedte el az Atlanta Falcons otthonában. Newton, pedig rossz teljesítményt nyújtott, 237 passzolt yardja mellett 3-szor eladta a labdát. A Panthers futójátéka borzalmas volt, ezt bizonyítja, hogy a legtöbb futott yarddal Newton zárt, aki 50 yardot teljesített és 1 touchdownt jegyzett a mérkőzésen. A Falcons-nál Matt Ryan 163 yardot passzolt és 1 TD átadása volt. Newton-hoz hasonlóan Ryan is TD futott. A találkozó legjobbja a Falcons futója, Michael Turner volt. A nyolcadik szezonját taposó játékos 139 yardot futott és 2 hatpontossal zárta a találkozót.

Az Indianapolis Colts egyre közelebb kerül a 2012-es draft első pickjéhez, ugyanis a franchise fennállása során ötödször kezdett 0-6-os mérleggel a csapat. Peyton Manninget nélkülöző Colts ezúttal a Cincinnati Bengals otthonában szenvedett tíz pontos vereséget. A találkozón volt egy érdekes jelenet. A negyedik negyedben Manning egyik kedvenc és megbízható elkapója, Pierre Garcon hibázott egy hatalmasat. A liga egyik legjobb elkapója amatőr módon próbálta magához szorítani a labdát, amely Carlos Dunlap kezében kötött ki, aki egy 35 yardos fumble return után szerzett touchdownt. Egy apró érdekesség, ha Manning játszott a Bengals ellen, akkor a Colts nem veszített (7-0).

A New York Giants, ha nem is önszántából, de segített a városi rivális Jets-nek, ugyanis Eli Manningék legyőzték Rex Ryanék csoportriválisát a Buffalo Bills-t. Érdekesség, hogy a találkozó első negyedében a Bills két hatalmas TD-t szerzett. A running back, Fred Jackson (121 yard, 1 TD) egy 80 yardos futás után szerzett egy hatpontost, majd Naaman Roosevelt (60, 1) egy 60 yardos elkapás után ünnepelhetett touchdownt. A remek teljesítményekkel semmit sem ért a Bills, ugyanis Ahmad Bradshaw (futó, 104 yard, 3 TD) vezetésével a Giants 27-24-re megnyerte a mérkőzést. A találkozót 1:32 perccel a mérkőzés vége előtt, Lawrence Tynes 23 yardos field goalja döntötte el.

Nem elég, hogy csapata meglepő vereséget szenvedett, még a térdszalagja is elszakadt Sean Paytonnak a New Orleans Saints vezetőedzőjének. A találkozó első negyedében egy Saints támadás során a tight end, Jimmy Grahamet a Tampa Bay Buccaneers védői rálökték Paytonra, ekkor sérült meg súlyosan a Super Bowl győztes tréner. A mérkőzést döntően befolyásolta Drew Brees pontatlansága. A sztárirányító 49 passzkísérletéből csak 29 volt jó, igaz így is 383 yardot passzolt, nem mellesleg volt 1 TD átadása is. A gond az, hogy 3-szor eladta a labdát. A Saints-nél az elkapóknak volt nagy napja. Az edzőjét a földbe döngölő Jimmy Graham 124, míg Marques Colston 118 yarddal zárt (1 TD). A győztes csapatnál a fiatal QB Josh Freeman 303 yardot passzolt és 2 TD átadása volt. Futásban Earnest Graham parádézott. A játékos 109 yarddal zárt. A Buccaneers elkapójának, Arrelious Benn-nek volt egy 65 yardos touchdownja.

A Pittsburgh Steelers legyőzte a Jacksonville Jaguarst. A pennsylvaniai alakulat az első két negyedben 17 pontot szerzett, míg a Jaguars csak egy 46 yardos Josh Scobee-féle field goalt tudott felmutatni. A Steelers irányítója, Ben Roethlisberger 200 passzolt yarddal és 1 TD átadással zárta az összecsapást. A futó, Rashard Mendenhall 143 yardot és 1 TD-t szerzett. Érdekesség, hogy a Pittsburgh védelme parádézott a találkozón, ugyanis ötször vitték földre a Jacksonville irányítóját, Blaine Gabbertöt, ebből 2-2 Brett Keisel és LaMarr Woodley nevéhez fűződik. A másik oldalon a futó, Maurice Jones-Drew 96 yardot teljesített. Érdekesség, hogy Gabbert (109 yard, 1 TD) október 15-én ünnepelte 22. születésnapját.

A Washington Redskins szurkolóinak bánatára visszatért a régi Rex Grossman. A fővárosi alakulat irányítója négyszer adta el a labdát, így nem meglepő, hogy a Redskins vezetőedzője, Mike Shanahan lecserélte őt. Az Eagles-nél Michael Vick 237 yarddal, 1 TD átadással és 1 eladott labdával zárt. A huszonhárom esztendős futó, LeSean McCoy 126 yardot és 1 touchdownt szerzet. A Philadelphia elkapója, Jeremy Maclin 101 yardot jegyzett. Érdekesség, hogy a Redskins 0-20-ról kezdte meg a felzárkózást, de John Beck irányításával csak 13 pontra volt képes a Washington.

A Baltimore Ravens védelmével nem tudott mit kezdeni a Houston Texans, míg támadásban Ray Rice (101 yard) és Anquan Boldin (132) remekelt. A találkozó második negyedében a játékhét legérdekesebb touchdownját figyelhettük meg. A Texans futójátékkal próbált előre törni, de a vendég játékos kezéből kicsúszott a labda, amely szabad lett. A játékszer bepattogott a Ravens end zonejába, ahol Wade Smith fogta meg, így szerezve TD-t a Texans-nak. Érdekesség, hogy a mérkőzésen a Texans deffensive koordinátora, Wade Phillips is majdnem megsérült. Szerencsére ő sérülés nélkül megúszta az esetet. A Ravens QB-je Joe Flacco (305 yard, 1 interception) nem játszott jól, de a támadók és a vádék kihúzták a bajból. A másik oldalról egy védőt lehet kiemelni, Tim Jamison kétszer sackkelte Flaccot. A mérkőzés legszebb játékát a Texans QB-je Matt Schaub és Jacoby Jones mutatta be. Egy 32 yardos mesteri passz után Jones egy szép elkapással szerzett TD-t.

A New England Patriots védelme az idényben először nyújtott maradandót, míg Tom Brady és a támadósor hamar elfelejtené a Dallas Cowboys elleni találkozót. A Pats védelme 377 yardot engedett a Cowboys-nak, de csak 16 pontot kapott, ami jónak mondható. A Brady vezette támadósor 20 pontig jutott, de semmi érdemleges dolgot nem csinált. A liga legjobb irányítója is csak szenvedett a Cowboys védők gyűrűjében. Brady 41/27, 289 passzold yard, 2 TD átadás és 2 eladott labda. A találkozót a tight end, Aaron Hernandez döntötte el. A maradék 22 másodpercben Tony Romo-ék (317 yard, 1 TD, 1 Interception) nem tudtak touchdownt szerezni. Mivel a Buffalo vereséget szenvedett, így a Patriots ellépett a csoportjában.

Az Oakland Raiders – Cleveland Browns mérkőzésen egy futás közben megsérült a hazaiak kezdő irányítója, Jason Campbell. Az NFL.com játékoztatása szerint a QB-nek eltörött a kulcscsontja, így már nem léphet pályára az alapszakaszban. Campbell helyére Kyle Boller állt be. Érdekesség, hogy nem Boller, hanem a punter (!) Shane Lechler adott touchdown passzt. A harmadik harmadban Lechler 35 yardos átadásából Kevin Boss szerzett hatpontost. A mérkőzésen a Raiders egyik legjobb elkapója, Jacoby Ford egy 101 yardos kickoff return után szerzett TD-t. A vesztes csapatból kiemelhetjük az irányítót, Colt McCoy-t, aki 215 yardot passzolt és 2 TD átadást jegyzet.