NFL: Megvan a 700. Green Bay győzelem, a Chiefs lenullázta a Raiderst

A Green Bay Packers ezúttal is megállíthatatlan volt, főleg a harmadik negyedben nyújtott káprázatos teljesítményt. A mérkőzés érdekessége az volt, hogy a Minnesota Vikings-nél az újonc irányító Christian Ponder kezdett. Nem is akárhogy, ugyanis a legelső passzából touchdownt szerzett az elkapója, de a bírók anulálták a 73 yardos TD-t, ugyanis leért Michael Jenkins könyöke. A drive-ot ettől függetlenül TD-vel zárta le a Vikings. Az első félidő után a Minnesota 17-13-ra vezetett a címvédő ellen. A harmadik negyedben, azonban a maga javára fordította az eredményt a Packers, ugyanis a játékrészt 20-0-ra nyerte meg. Az utolsó játékrészben a Vikings mindent megtett az egyenlítésért, de az eredmény kozmetikázásán kívül többre nem futotta az erejéből. A szoros vereség megbocsátható a Vikings-nak, igaz az újonc irányító kétszer is fontos helyzetben adta el a labdát, ezen felül a káprázatos harmadik negyedben a védelem sem állt a helyzet magaslatán. A 2 interception ellenére Ponder dicséretet érdemel, ugyanis a legelső NFL mérkőzésén (a címvédő ellen) 219 passzolt yarddal és 2 TD átadással zárt.

A Vikings-ból kiemelhetjük az elkapót, Michael Jenkins-t (111 yard, 1 TD, volt egy 79 yardos hatpontosa) és a liga sackkirályát (11.5), Jared Allent (2 sack). A Green Bay mint az olajozott gépezett. Támadásban a QB, Aaron Rodgers (335 yard; 30/24; 3 TD) remekel, az elkapó Greg Jennings (147 yard, 1 TD) is parádézott, ezen felül a játékok is kiszámíthatatlanok. A védelem Clay Matthews és Charles Woodson (2 interception) vezetésével szorongat. Érdekesség, hogy a Packers sorozatban 13. mérkőzését nyerte meg, amely franchise rekord. A Chicago Bears után a második olyan csapat az NFL történelmében, amely elérte a 700 győzelmet, ezen felül 1962 után először kezdett a Green Bay 7-0-val!

A kezdő irányítóval, Sam Bradforddal sem megy a St. Louis Rams-nek (0-5). A Dallas Cowboys ellen, sérülés miatt A.J. Feeley (196 yard, 1 interception) vezényelte a Rams támadásait, mint kiderült eredménytelenül. Az arlingtoni alakulat Tony Romo (166 yard, 2 TD átadás) vezetésével megsemmisítő vereséget mért a több sebből vérző Rams-re. A mérkőzés vége 34-7 lett. A St. Louis védelme kritikán aluli teljesítményt nyújtott, főleg a Dallas futásaival nem tudott mit kezdeni. A Cowboys újonc running backje, DeMarco Murray 253 futott yarddal és 1 touchdownnal zárta a mérkőzést! Érdekesség, hogy az újonc futó, eddigi öt mérkőzésén 71 yardot teljesített a mostani teljesítménye egyszerűen fenomenális. A touchdownja sem volt akármilyen, ugyanis 91 yardos futott hatpontosa a második leghosszabb az NFL történelmében (Tony Dorsett 1983. január 3., 99 yard, Minnesota Vikings). Érdekesség, hogy Dorsett a Dallas-ban érte el a rekordot!

A Kansas City Chiefs a rossz kezdés (0-3) után magára talált, ugyanis egymás után harmadik győzelmét aratta. A „Főnökök”, ezúttal az Oakland Raiders ellen tudtak nyerni. Egy bizonyos ez a mérkőzés nem az irányítókról szólt, ugyanis egyetlen TD passzt sem láthattak az O.co Coliseum-ba kilátogató szurkolók, interceptiont annál inkább. A Kansas QB-je, Matt Cassel kétszer, míg a Raiders-nél Carson Palmer és Kyle Boller 3-3 alkalommal passzolta el a labdát. A Chiefs 28 pontjából a védelem 12-őt vállalt magára, ugyanis Kendrick Lewis egy 59, míg Brandon Flowers egy 58 yardos interception visszahordást mutatott be. Mivel a San Diego Chargers vereséget szenvedett New York-ban, míg a Kansas City legyőzte csoportriválisát, így Todd Haleyék „lőtávolon” belülre került az AFC Nyugati csoportjában.

Cam Newton az előző héthez hasonlóan ismét megmutatta, hogy hatalmas tehetség. A 2011-es szezon  draftjának 1/1-se a Washington Redskins ellen 256 passzolt (23/18), 59 futott yarddal, 1 touchdown átadással, 1 TD futással zárt, nem mellesleg a Carolina Panthers 33-20-ra legyőzte a fővárosi alakulatot. A Panthers-ből kiemelkedett, még az elkapó, Steve Smith. A tizenegyedik szezonját taposó játékos 143 yarddal fejezte be a találkozót. A támadósor mellett a védelem is remekül teljesített, ugyanis a Redskins védelme egyszer sem vitte földre Cam Newtont. A Washingtonnál nem Rex Grossman irányított, hanem John Beck. A csere QB 279 (37/22) passzolt yarddal, 1 TD átadással, 1 eladott labdával és 1 futott hatpontossal zárta a találkozót.

„Pontzuhatag” a Cleveland Browns – Seattle Seahawks mérkőzésen. A két támadósor összesen 9 (!) pontot szerzett, touchdown-t egyik alakulat sem ért el. A második negyedben a Cleveland rúgója, Phil Dawson 52 yardról értékesítette field goal kísérletét. A harmadik negyedben Steven Hauschka egy 20 yardos field goallal válaszolt. A záró felvonásban ismét Dawson „villogott”. A harminchat esztendős rúgó, aki 13. szezonját teljesíti 53 yardról értékesítette második field goalját, ezzel kialakítva a találkozó végeredményt.

Kipukkadt a Detroit Lions? Az előző héten a San Francisco 49ers verte meg az addig veretlen csapatot, míg vasárnap az Atlanta Falcons állította meg az „Oroszlánokat”. A Falcons annak ellenére megnyerte a mérkőzést, hogy irányítója, Matt Ryan pocsék teljesítményt nyújtott. A huszonhat esztendős QB 218 (34/20) passzolt yarddal, 1 touchdown átadással és két eladott labdával zárta a találkozót. Az Atlanta vezetőedzője, Mike Smith a találkozó végén lecserélte őt (Chris Redman állt be a helyére). A találkozó leghosszabb TD-je a Lions nevéhez fűződik. A harmadik negyedben Matthew Stafford (31/15; 183 yard; 1 TD átadás) 57 yardos passza után „Megatron”, azaz Calvin Johnson (115 yard; 1 TD) ünnepelhetett touchdownt. A Falcons-nál Michael Turner 122 yardot futott. A mérkőzés kronológiájához hozzátartozik, hogy Stafford sántítva hagyta el a pályát. Egyelőre nincs információ a QB állapotáról.

A Miami Dolphins ezúttal is vereséget szenvedett. A floridai alakulat a hosszabbításban maradt alul a Denver Broncos-szal szemben. Érdekesség, hogy a Denver-nél az évtized legjobb egyetemi játékosának megválasztott, Tim Tebow irányított. A fiatal irányító nem okozott csalódást, ugyanis 161 (27/13) passzolt, 65 futott yarddal és 2 TD átadással fejezte be a mérkőzést. A Dolphins irányítója, Matt Moore is jó teljesítményt nyújtott. A QB 197 (33/22) passzolt yardot és 1 TD átadást jegyzett a találkozón. Érdekesség, hogy az utolsó negyed előtt 15-0-ra vezetett a Dolphins, de a Broncos 2 TD-t szerzett, az utolsót 17 másodperccel a vége előtt futotta Daniel Fells. Mivel a sima extra pont nem volt elég, így Tibow vezetésével két pontosra mentek, amit maga az irányító futott meg. A hosszabbításban a Miami támadott, de Moore kezéből kiverte a labdát D.J. Williams, majd rá is vetődött, így került a játékszer a Denver-hez. A találkozót Matt Prater 52 yardos field goalja döntötte el.

A New York Jets beindult. Rex Ryan-fiai egymás után második győzelmüket aratták. A New York-i „zöldek” a San Diego Chargers-t fektették két vállra. A Chargers irányítója, Philip Rivers rossz napot fogott ki, ugyanis 179 (32/16) yardot passzolt, 1 TD átadása volt, ezen felül kétszer eladta a labdát, mindkét interceptiont az utolsó negyedben dobta! A Jets QB-je, Mark Sanchez sokkal jobban játszott. A sokat kritizált irányító 173 (33/18) yarddal, 3 TD átadással és 1 interceptionnel zárt. Érdekesség, hogy mindhárom hatpontos átadását Plaxico Burress kapta el. A New Yorkból kiemelhetjük még, Shonn Greenet. A futó 112 yardot jegyzett. A mérkőzés rosszul kezdődött a Jets számára, ugyanis Donald Butler egy 37 yardos fumble return után ünnepelhetett hatpontost. A végén, mégis a Jets ünnepelhetett.

A Tampa Bay Buccaneers-nek nem hoz szerencsét a Wembley, ugyanis 2009 (New England Patirots 35-7) után 2011-ben is kikapott.  Az angliai mérkőzésen a Chicago Bears 24-18-ra verte meg Raheem Morrisékat. A Tampa Bay kezdő irányítója, Josh Freeman borzalmas teljesítményt nyújtott. A huszonhárom esztendős QB a pontatlanság mellett (51/29) négyszer eladta a labdát, igaz 264 yardot passzolt és 2 TD átadása volt, ettől függetlenül elfogadhatatlan a teljesítménye. Jay Cutler sem parádézott. A „Medvék” irányítója 226 (32/17) passzolt yarddal, 1 TD átadással és 2 eladott labdával zárt. A Chicagóból kiemelhetjük a futót, Matt Fortet, aki 145 yardot és 1 touchdownt szerzett. Érdekesség, hogy az első negyedben a Buccaneers cornerbackje, Ronde Barber három pontot (safety) szerzett, mikor a saját end zonejában vitte földre Forte-ot.

A Houston Texans hatalmas lépést tett a csoportgyőzelem (AFC Dél) felé, ugyanis egy nagyon sima mérkőzésen legyőzte legnagyobb riválisát a Tennessee Titans-t. A Houston a második negyedben, Matt Schaub-nak (296 yard; 2 TD) a 78 yardos passzából a futó, Arian Foster szerzett touchdownt. Az utolsó játékrészben a Texans cornerbackje, Brice McCain egy 38 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett hatpontost. Egy szó mint száz a Texans védelme és támadósora is remekelt a mérkőzésen. A Houston-ból kiemelhetjük a két futót Arian Foster-t és Ben Tatet. Az előbbi 115 futott, 119 elkapott yarddal és 3 touchdownnal, míg az utóbbi 104 yarddal zárt. A Titans QB-je, Matt Hasselbeck 104 (30/14) yarddal, 1 touchdown átadással és 2 eladott labdával végzett.

A 2008-as szezon Super Bowl-jának (XLIII) a visszavágóján, a Pittsburgh Steelers – megint – legyőzte az Arizona Cardinals csapatát. A Steelers sztárirányítója, Ben Roethlisberger a nagydöntőhöz hasonlóan ismét elemében volt, ugyanis a második negyedben adott egy 95 yardos touchdown passzt, Mike Wallacenak, ezen felül a mutatója is káprázatos: 39/26; 361 yard és 3 TD átadás. A Pittsburghből kiemelhetjük a két elkapót Wallacet (118 yard, 1 TD) és Antonio Brownt (102), illetve LaMarr Woodley-t, aki kétszer vitte földre Kevin Kolbot. Az Arizona irányítójának is volt egy nagy játéka. A harmadik felvonásban egy 73 yardos TD passzt adott LaRod Stephens-Howling-nak.