NFL: Manninget kitették a csapatból, a Green Bay pocsékul játszva is nyert

A Green Bay Packers pocsék teljesítményt nyújtott a Kansas City Chiefs elleni mérkőzésen.  Az Aaron Rodgers, Graham Harrell és Matt Flynn vezette Packers a mérkőzés során összesen 122 (futott: 80; elkapott: 42) yardot haladt előre. A Green Bay 20:04 percig birtokolta a labdát. Összehasonlításképpen a Chiefs 405 yardot haladt előre, ezen felül 39:56 percet volt támadásban. A ”Sajtfejűek” harmatgyenge támadójátéka meglepő, tudván, hogy jövő hét csütörtökön a New Orleans Saints ellen megkezdik a menetelést a címvédés felé. Az erőtlen támadójáték ellenére a Packers 20-19-re nyert. A találkozó egyik legjobb játékosa Vic So’ot lett. A huszonhárom esztendős linebacker 1.5 sackkel zárta a találkozót.

A New York Giants múlt héten vereséget szenvedett a városi rivális Jets ellen. A mérkőzésén pocsék teljesítményt nyújtott a Giants irányítója, Eli Manning. A QB 30 passzkísérletéből csak 15 volt sikeres, nem mellesleg kétszer eladta a labdát. A passer ratingje 43.8 volt. Nem tudni, hogy a múlt heti teljesítménye, vagy kisebb sérülés miatt, de Manning kimaradt a Giants New England Patriots elleni keretéből. A XLII Super Bowl sokadik visszavágóján a Giants az utolsó negyedben nyújtott fantasztikus teljesítményével (15 pontot szerezett) 18-17-re legyőzte a ”Hazafiakat”. Tom Brady-nek és a Patriots irányítóinak nagyon nehéz napja volt, ugyanis a Giants védői nyolcszor sackelték a QB-et. A prímet Jacquian Williams (3) és Tyler Sash (2) vitte, a két játékos öt sacket mutatott be.

Az utolsó előszezonbéli mérkőzését megnyerte az Indianapolis Colts. Peyton Manninget nélkülöző indianai alakulat a holtszezonban több sztárját (Chad Ochocinco, Carson Palmer) is elveszítő Cincinnati Bengalst fektette két vállra. A mérkőzés eredményénél (17-13) sokkal fontosabb Manning jelenlegi állapota. A liga egyik, ha nem a legjobb irányítója májusban műtette meg a nyakát, azóta nem lépett pályára. Több internetes hírforrás is megírta, hogy Manning kihagyja az első játékhetet (Houston Texans). Amennyiben az idősebbik Manning testvér nem léphet pályára, akkor minden bizonnyal a holtszezonban szerződtetett Kerry Collins lesz a Colts kezdő irányítója.